Ja viiiiem…. áno, chlapi, je to pre vaše ego ťažké prijať, ale ona cíti a ti hovorí podľa svojej vnútornej Pravdy. Ju už nie ego vedie, ale intuícia, ktorú duša posiela skrz jej otvorené srdce k tebe. Tak ju počúvaj a vyžaduj od nej odpovede na otázky, ktoré ty zatiaľ nepoznáš.  Buď bdelý voči svojej partnerke a sa teš, keď ona už vie a cíti. 

Keď ona je schopná žiť namiesto rolí a vzorcov v úprimnosti, vedz, že sa nemýli. 

Vedomá žena jasne vidí a cíti: 

 • kedy si na tej správnej ceste 
 • kedy jej venuješ príliš málo času či pozornosti 
 • kedy si bezohľadný, chladný, bezcitný a tvrdý 
 • kedy trucuješ, hneváš sa, urážaš sa či si v strese 
 • kedy žiarliš a kedy to preháňaš s flirtom voči inej žene 
 • kedy si povolil vo svojej práci, lebo si nespokojný sám so sebou 
 • kedy sa u teba prejavila menejcennosť a sa neodvážiš vykročiť opäť ďalej do neznáma 
 • kedy sa na vec pozeráš egom a bez srdca 
 • kedy niečo nevidíš správne – z nadhľadu 
 • kedy kladieš na ňu príliš veľkú ťarchu.  

Stále má pravdu, keď sa cíti zle.

Nevšímaš ju dostatočne, lebo si myšlienkami úplne inde už dlhšiu dobu. Ona ti len ukazuje, že sa niečo z tvojej strany nedeje správne. Treba sa spozornieť. Neoplatí sa v takýchto prípadoch mávnuť len rukou, že má krámy, prejde to. Možno ty ako muž si budeš myslieť, že sa všetko zase ukľudní. A možno sa to aj udeje.  

Lenže vieš, čo si ty nevšímaš a sa to paralelne a neviditeľne ešte popri tom deje? Tvoja partnerka sa vo svojom vnútri búri. Koľkokrát si ty myslíš, že sa TO ustálilo a sa dalo opäť do bežných koľají “len tak samo”, bez komunikácie ohľadom tej témy, toľkokrát to nevypovedané či nepočuté v nej rastie, až kým ti raz povie: “Stačilo!” A ty tam budeš stáť obarený, nechápajúc, čo sa “náhle” stalo, prečo odchádza, keď bolo všetko v poriadku. Vieš, prečo? Lebo nebolo v poriadku už v tejto chvíli skoro nič, len ty si ju NEPOČÚVAL a nekládol dôraz na to, že ona pri každom mala pravdu, keď ti niečo chcela dať najavo buď slovami, činmi alebo emóciami. Utekal si hlavne pred emočnými prejavmi, nevediac, že pre ňu ako ženu práve vyjadrenie sa cez emócie je najpodstatnejšia prezentácia svojich pocitov.  

Pozeráš sa teraz prekvapene? Nemusí k tomu dôjsť, ak to svoje ego začneš pozorovať. Stačí tak málo: všímať si svoju ženu a reagovať na ňu tým, že ju počúvneš, čo ti chce povedať. Nikdy nehovorí LEN TAK, lebo…. NIKDY! Stačí, keď si len toto jedno zapamätáš: ona ti dáva vedieť o sebe, o svojich vnútorných pocitoch všetko…. istú dobu…. Akonáhle si uvedomí, že je zbytočné márniť na teba svoj čas, sa uzavrie…. vtedy už je najčastejšie neskorá tvoja reakcia v podobe: “Čo sa stalo?” Diali sa veci priebežne, len ty si ich nevnímal.  

Nič sa nedeje LEN TAK. Všetko má svoj DôVOD. Aj jej reakcia. A má pravdu, lebo si sa na ňu behom tých dlhých týždňov či mesiacov, ba niekedy aj rokov, skoro doslova vykašľal. Existovalo iba to tvoje. Jej nie.  

Je neskoro, keď sa ona rozhodla odísť. Začni ju počúvať. Počúvaj ju vždy, lebo žena hovorí tomu, koho miluje a dovtedy, kým tak cíti, že je to prospešné pre ich vzťah. Keď už prestala rozprávať, tam je najčastejšie koniec. 

Rešpektuj jej otvorenosť voči tebe dovtedy, kým ti dáva šancu. Buď vďačný za jej videnia, kým ti o nich rozpráva. To znamená, že si ťa váži až natoľko, že ti povie, čo sa v nej nachádza. Po tichu je neskoro prekvapiť sa – ona sa už rozhodla ťa opustiť, lebo si nestál pri nej, nechcel ju rešpektovať a jej vnútro cítiť. Je neskoro. 

Ak poznáš, ako funguje žena a ju miluješ, si NIKDY nepripustíš, že by si ju nepočúval a nepočul, čo ti vraví. Keď jej nerozumieš, spýtaj sa ju na to ešte raz. Vedomá žena ti s ochotou vysvetlí, aby váš vzťah mohol naďalej fungovať. Veď čo iné by bolo jej prioritou, než vaše partnerstvo? Ona proste takto nastavená je od prírody. Prijmeš ju alebo nie? Je na tebe, milý muž. Len sa potom nesťažuj, keď už bude neskoro. 

Muž buď utečie alebo sa začne brániť útokom. Ak ale žena je si vedomá svojej skutočnej veľkosti v nehe, pochopení, jemnosti, prijatia a lásky, nikdy nezačne mužovi vysvetľovať či nedajbože nadraďovať. Ak k tomu dôjde, už ozaj necíti, že má na výber. Predtým ale svoje pocity vysloví žensky. Zrelý muž ich vníma jasne, nezrelý ešte nepočuje takéto nežné hlasy skutočnej ženy a ju začne obviňovať, čím od seba on partnerku nevedomky odstrkuje. 

Šťastný vzťah a harmonická rodina je následok. Efekt šťastnej ženy a šťastného muža. Žena sa teší, lebo ju muž počúva. Muž sa teší, lebo ho ona vníma ako svojho hrdinu. Ona vyžaruje svetlo, ktoré ho posúva do činov. A naopak: jeho uspokojenie vo svete ho napĺňa energiou, ktorou môže obklopiť svoju milovanú osôbku. 

Tak začni konať a nečakaj na zázraky od Ženy, ktorá VIE. Ona je ten samotný zázrak – keď si ju všimneš včas. Inak si ju všimne iný – vtedy to ale už pre teba bude neskoro…. 

 okh. 

“Ako sa stať Ženou, ktorá si zaslúži Kráľa a kedy sa stane muž Kráľom?” 

Rada Ťa na ceste vzťahov a sebapoznávania usmerním v rozšifrovaní tvojho vnútra, kedy dostaneš odpovede na otázky typu: „Ako….?“, „Prečo….?“, „Kedy….?“ atď.

Veď  V TOM SOM DOMA – pre Teba.

S úctou a rešpektom. 

Nájdeš ma tu: 

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,       

fb: https://www.facebook.com/okharmony1 

Možnosti výberu našej komunikácie:  

 • buď cez fb chat    
 • telefonicky    
 • videohovorom alebo     
 • osobne v okolí KE    

Ďakujem ti, že si tu bol/a so mnou. Pridaj sa aj na budúce.  

S láskou k tebe: Andy

Priprav sa na Nový Život. Lebo: NEBO sa začína na ZEMI. TERAZ.

 
🙂Vyjadri sa aj ty k téme 🙂 Som zvedavá na tvoj pohľad 🙂

🙂

 

Follow by Email
YouTube
Instagram