Miluj ho. A nič neočakávaj.

 • Neočakávaj, že sa zajtra rozhodne. Ani že ti dnes zaklope na dvere a povie, že ťa miluje.
 • Neočakávaj, že zrazu vyrastie a dospeje. 
 • Neočakávaj zrelého Muža, keď je ešte chlapec. 
 • Neočakávaj, že preberie na seba ZODPOVEDNOSŤ, keď ešte nie je schopný sa rozhodnúť. 
 • Neočakávaj, že ho múza kopne a zrazu začne počúvať svoje vnútro cez srdce, kým váha a príliš ROZMÝŠĽA, bojí sa pustiť svoje vzorce a sa chce ešte držať svojich vnútorných zranení bez uvedomenia si ich.
 • Neočakávaj od neho sebareflexiu, keď za všetko ty alebo svet je vinný. 
 • Neočakávaj, aby sa pozrel na seba, kým sa hnevá na svoju minulosť. 
 • Neočakávaj jemnosť, kým je chladný. 
 • Neočakávaj pevnosť, kým je labilný. 
 • Neočakávaj jeho prebudenie sa do srdca, keď sa to môže udiať až po tom, čo začne VIDIEŤ aj z nadhľadu a prestane viniť ostatných…. aj seba. 
 • Neočakávaj, že ešte nechce rozumieť svojmu vnútru alebo dokonca ho odmieta – nevie zatiaľ inak.

Neočakávaj. Len miluj. Tíško v sebe ho miluj.

Daj mu čas (možno aj do ďalšieho života), kým nazbiera dostatok skúseností a síl k tomu, že by sa dokázal rozhodnúť s celou svojou bytosťou. Keď nebude váhať, ale sa so zdravou sebaistotou postaví pred teba ako ZRELÝ MUŽ, ktorý sa už nebude hanbiť za to, čo k tebe cíti, nebude chcieť pred tebou skryť svoj strach a nedokonalosť. Ktorý bude vedieť, že sa môže ukázať celý, nevysmeješ sa mu. Lebo ho MILUJEŠ.

Ale kým k tomu vedomiu on dôjde, buď pri ňom (alebo aj v diaľke) ŽENOU. On vie, že ho CÍTIŠ a vnímaš. Tak isto ťa sleduje (alebo sa znásilňuje, že by na teba konečne zabudol), aj keď ť možno tak na diaľku necíti, ako ty jeho. Vie o tebe všetko tak, ako ty o ňom – akurát trošku iným spôsobom…. takým mužským. Miluje ťa aj teraz tak, ako ty jeho. Vaše duše sú spolu stále, nech sa deje čokoľvek a nech to vysvetľuje akokoľvek.

Ty vo vašej láske len dôveruj. Toľko stačí. A ŽI ako jeho Žena, na ktorú môže byť hrdý. Nič iné nemáš robiť. 

 • Možno chvíľu buď takou ženou, ktorá ho “len” miluje a aj keď mu to nestačí, lebo by k sebe (podľa svojich zatiaľ neuvedomených vzorcov) potreboval “matku” – veď on sám zatiaľ nie je schopný rozhodovať -, ty len stoj pri sebe. 
 • Možno s tebou nebude súhlasiť, aby ste sa osamostatnili, keď nemá odvahu byť samostatnou bytosťou – do tejto chvíle je ňou iba v hlave. A keby sa obzrel, by si všimol, že ty si oveľa sebavedomejšia, než on, ktorý naháňa buď ženy alebo holduje nejakým závislostiam (aj keď takzvane “zdravým”).
 • Možno ťa bude nenávidieť, keď sa za neho ty nerozhodneš, ale vytrvaj a buď Ženou – nepreberaj jeho prirodzenú “úlohu” a nikdy nezabudni, že nie ty si mužom, ale on. Nechaj mu čas dozrieť.
 • Možno mu budeš musieť pomáhať dlho nezištne, nedostaneš krásne slovo či sebaisté jemnosti. Ale ak ho miluješ…. miluj ju svojou ZDRAVOU ŽENSKOSŤOU. Láska ho uzdraví. Tvoja STABILNÁ NEŽNOSŤ mu boľavé rany zahojí. Tvoja DôVERA v jeho schopnosti byť pre teba tým pravým a vhodným Mužom mu ukáže Cestu k samému sebe. Ty ako Kráľovná, ktorá prirodzene potrebuje k sebe Kráľa, mu dodá ODVAHU ROZHODNÚŤ SA vykročiť k sebe a ponechať detské puto k matke, k svojim vzorcom správania a sa prestane báť každého jedného “vážnejšieho” rozhodnutia. Len tá tvoja vnútorná BLÍZKOSŤ (napriek jeho odtiahnutiu sa) mu ukáže možnosť INÉHO života pri tebe – presne takého, po akom stále túžil.  
 • Možno budeš veľa plakať, kým sa odhodlá opäť SI OTVORIŤ SVOJE SRDIEČKO. Ale popri slzách nezabudni: aj on trpí. Chcel by ťa milovať, len naozaj nevie, AKO. Tak mu pomôž s tým, že sa staneš SKUTOČNOU ŽENOU a nebudeš na neho tlačiť ešte aj ty. Veď ten Život a jeho vnútro nad ním už z dvoch strán držia palicu. Je vystrašený ako nikdy predtým. Nebuď ty ešte tou treťou.  

Buď len milujúcou Ženou. On ako muž si ťa všimne. Jeho láska k tebe ožije práve včas. Veď ťa stále miloval, len si chránil svoje srdce od ďalšieho sklamania sa. Neboj sa, on vie, že bez srdca sa k tebe vrátiť nedá. Dokáže to, čoho sa najviac na svete bojí – začať rozmýšľať svojim srdcom. Len v ňom dôveruj.

Vedz, že sila lásky je najviac, čo na svete existuje.

Nikdy nezabudni, že láska je odpoveď na všetko.

On sa raz rozhodne pre svoj šťastný život, lebo sa túži rozhodnúť pre seba a teba, aj keď ten jeho najväčší sen pred tebou zatiaľ skrýva alebo žije ešte v sebaklame. Nič nevadí, len miluj. Buď tou múdrosťou, kde vášeň, radosť, detská bezstarostnosť žiari. Potrebuje tvoje srdce a svetlo, aby začal vidieť Cestu svojej duše. Nezúfaj. Neľutuj sa a neľutuj ani jeho.

Netráp sa nad ním. Len ŽI svoj život. A popri tom ho stále miluj a mu dôveruj. On tvoju lásku cíti. Vie, že stojíš pri ňom. Pozná ťa odjakživa. A ostane s tebou na veky vekov. Navždy. Iba ho neprestávaj milovať ako Žena a v jeho vnútornej sile dôverovať, ako to on ako muž potrebuje. 

Keď dostatočne dlho budeš Kráľovnou, on ako Kráľ sa objaví, aby sa ti ukázal vo svojej plnej sile. A vedz, že keď sa tak raz stane, on sa už ROZHODOL. 

Nepýtaj sa ho na nič, nepoukazuj na nič, nerozčuľuj sa nad ničím, neočakávaj od neho nič. On už je rozhodnutý – pre teba…. navždy. Len ho stále miluj. 

okh. 

–——–————–– 

 Rada vám všetkým na ceste vzťahov a sebaspoznávania naďalej pomôžem v rozšifrovaní svojho vnútra. Veď  V TOM SOM DOMA – pre vás.

S úctou a rešpektom. 

Nájdeš ma tu: 

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,       

fb: https://www.facebook.com/okharmony1 

Možnosti výberu našej komunikácie:   

 • buď cez fb chat    
 • telefonicky    
 • videohovorom alebo     
 • osobne v okolí KE    

Ďakujem ti, že si tu bol/a so mnou. Pridaj sa aj na budúce.  

S láskou k tebe: Andy

Priprav sa na Nový Život. Lebo: NEBO sa začína na ZEMI. TERAZ.

 

 
🙂

Pridaj sa aj ty k téme 🙂

Follow by Email
YouTube
Instagram