Také niečo neexistuje. Uvidíš po pár minútach…. Len čítaj kľudne ďalej.  

Každý ľudský tvor potrebuje teplo, objatie, pochopenie, porozumenie, vypočutie. A ten tvoj partner nie je žiadnou výnimkou. To, že ťa k sebe bližšie nepustí a od teba neprijíma, čo mu dávaš, môže mať dva hlavné dôvody: 

 1. Nemiluje ťa. 
 2. Nedávaš mu to, čo ON potrebuje. 

Žiadna iná príčina nie je. Dokonca ani tá, že nemá odvahu ťa milovať. To, či si spokojná vo vašom vzťahu, súvisí S TEBOU – s tým, či ho prijímaš takého, aký je, alebo nie. Preto táto variácia spadá pod tvoju zodpovednosť – či sa ti , milá žena, toto páči alebo nie. Proste tak je a nezrobíš s tým vôbec nič – aj keby sa egu veľmi žiadalo….

Len sa pozri ešte raz teraz na otázku. Sťažuješ sa, že TEBA ON nepustí blízko k sebe a nedostávaš od neho také láskanie, aké TY potrebuješ. Vidíš svoju SEBECKOSŤ? Vnímaš za riadkami tvoje OČAKÁVANIE? Aj to, že JEHO viníš? 

Týmto by mohol tento článok aj končiť, ale…. ešte pár detailov môžeme rozobrať a konkrétnejšie vysvetliť príčinu TVOJEJ nespokojnosti voči nemu. Poďme na to. 

Prvý bod, myslím, že nepotrebujem nejak zvlášť okomentovať. Ak ťa nemiluje, tak sa nemôžeš ani čudovať jeho reakciám voči tebe. Ak ťa miluje, môže nastať tá ďalšia možnosť, prečo drží odstup aj napriek tomu. 

Poďme teda k druhému bodu. 

Partner je odmietavý, neodpovedá, nevie a je neistý. Neprijíma pomoc od teba a sa odťahuje od zodpovednosti vo vzťahu. Tebe to je nepríjemné, ale nevieš, PREČO sa to deje. 

Muž POTREBUJE POMOC. On vníma tú obrovskú zodpovednosť, ktorá je na jeho ramene – svoje poslanie nájsť, rozvinúť sa v tom obore dostatočne a svoje vedomosti zo srdca podať ďalej do sveta. K tomu POTREBUJE tvoju ženskú (!!!!) energiu. A čítaj poslednú vetu ešte raz, prosím ťa: akú energiu on potrebuje od teba?…. ŽENSKÚ. Tú mu nedodáš tým, že k jeho chaosu priložíš aj ďalší vo forme VZŤAHU, ktorý on nieže nemá chuť riešiť, ale ani nevie, ČO by mal a AKO. Vzťah je skôr tvoja parketa, aj keď jasne, že spoločne sa na všetkom pracuje, no muž má riešiť dominantne svoju prácu a žena vzťah má kormidlovať. Ako? Hlavne: ŽENSKY.  

 • Ak sa bojíš, že ťa partner môže OPUSTIŤ, 
 • ak rozmýšľaš JEHO hlavou a CHCEŠ mu vyhovieť (cez ego, cez strach z opustenia), aby bol spokojný, 
 • ak mu VYSVETĽUJEŠ, 
 • ak od neho OČAKÁVAŠ konanie, 
 • ak potrebuješ, aby DOKÁZAL, že ťa miluje, 
 • ak si na neho nahnevaná a jasne alebo schovane mu dávaš najavo svoju NESPOKOJNOSŤ, 
 • ak…. 

…. tak sa to stane.

Áno, aj ja som sa v tom bludnom kruhu točila a som si MYSLELA, že ON je na vine, keď ma neuspokojí, veď ma MUSÍ milovať. Až kým sa jedného dňa moje ego nepokorilo a som neuvidela v tom celom kolotoči AJ SEBA. 

Nikdy nie iba jeden (a hlavne nie ten druhý) sa má ZMENIŤ. Svoj prístup v prvom rade by mal každý k samému sebe uvedomiť a energie pretransformovať cez konkrétne a potrebné činy, a to presne cez tie, ktorých sa buď najviac bojíme, alebo sme si povedali, že “No to už ale NIKDY!”…. Takže teraz už PRESNE vieme, čo máme ROBIŤ, však? 

Ak nie celkom, tak detaily sa dajú rozobrať pri konzultácii. Píšte mi či volajte kľudne. 

Ale ešte pár viet k väčšiemu pochopeniu predsa si povieme teraz. 

Muž cez teba potrebuje Ženu, ktorá mu DôVERUJE a PODPORUJE. Ženu, ktorá mu to teplo, vďaka ktorému sa on dokáže pohnúť z miesta, a nielen, že dokáže, aj bude on sám chcieť, ak ty budeš pre neho tá najväčšia motivácia ako jemná a stabilná partnerka, ku ktorej sa po boji vo svete môže stále s určitosťou vrátiť, dostane len pochopenie a obdiv pre svoj VÝKON.  

On ako muž potrebuje trošku iné atribúty života, než ženy. Žena bez obdivu ako svojej osoby zvnútra-zvonka nebude vo vzťahu spokojná. Ale on ako činorodý chlap bude chradnúť bez stopercentnej dôvery v jeho konaniach a rozhodnutiach. 

Spýtam sa ťa teraz, krásna žena: dávaš mu to, čo on ako bytosť Zeme tak nevyhnutne potrebuje k svojej spokojnosti ako muž? Dostáva od teba všetko a tvoja zdravá láska ho privedie k veľkým činom? 

Alebo jeho ego zhadzuješ vedome či nevedome, ABY sa cítil vinným, AK nesplní svoju rolu ťa urobiť šťastnou? Cíti z tvojej strany nespokojnosť a hnev s očakávaním spoločne a chceš všetko vedieť lepšie, než on? Dokonca mu to jasne dávaš aj najavo? 

Si v mužskej energii. Nemôže k tebe mať úctu. Nie si Ženou, ak nedôveruješ v jeho schopnosti konať najlepšie, ako len vie a veriť, že to aj spraví, lebo ťa miluje. Toto je bezpodmienečná dôvera. K tomu ale, aby si mu toto všetko dokázala prejaviť, v prvom rade ho musíš skutočne milovať. Za tým pocitom sa skrýva aj pocit vlastnej sebahodnoty…. Máš ju jasnú? Miluješ sa takou, aká si teraz? Robíš všetko pre to, aby si na seba bola hrdá? Ak nie…. máš ďalšiu odpoveď. 

Prestaňme hľadať vinníka. Začnime KONAŤ to, čo aj cítime, že máme. Voči sebe a aj k našej láske pri nás vo vzťahu. Keď chceme, aby partnerstvo kvalitne fungovalo dlhé roky, neustále máme k sebe byť zodpovední a tým budeme vedieť, čo náš partner alebo partnerka práve potrebuje, bez toho, že by sme nad tým dlhodobo museli rozmýšľať a váhať, či sme uhádli jeho potrebu. Nie, milí ľudkovia. Základy vzťahov novej doby stoja na vedomom riešení a nie na fňukaní, precitlivenosti, žiarlivosti či závisti alebo očakávaniach.

Uvedomme si svoju podstatu a riaďme sa podľa toho. Prestaňme sa klamať. Jedine tak vznikne krása medzi partnermi zvaná harmonický vzťah. A sme toho všetci schopní. Posuňme sa do nášho čistého srdca. Držím nám palce. 

okh. 

——————————– 

 

Rada vám všetkým na ceste vzťahov a sebaspoznávania naďalej pomôžem v rozšifrovaní svojho vnútra. Veď  V TOM SOM DOMA – pre vás.

S úctou a rešpektom. 

Nájdeš ma tu: 

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,       

fb: https://www.facebook.com/okharmony1 

Možnosti výberu našej komunikácie:   

 • buď cez fb chat    
 • telefonicky    
 • videohovorom alebo     
 • osobne v okolí KE    

Ďakujem ti, že si tu bol/a so mnou. Pridaj sa aj na budúce.  

S láskou k tebe: Andy

Priprav sa na Nový Život. Lebo: NEBO sa začína na ZEMI. TERAZ.

 

 
🙂

Pridaj sa aj ty k téme 🙂

Follow by Email
YouTube
Instagram