Úplne že super otázka. Ďakujem za ňu. V tomto článku vám ju zodpoviem. Uvidíme, PREČO je žena nešťastná a AKO a KEDY môže (po)cítiť naplnenosť. 

Kto chce získať DOBRÚ ženu a má na to gule, pôjde za ňou. Chlap, ktorý si neverí, radšej si nájde výhovorku (“Ona je až príliš na mňa.”) namiesto riešenia a pozretia sa aj do svojho vnútra. Ani sa nepokúša priblížiť sa k nej a hlavne nie duševne 

Preto ale, že sa necíti na to, že by mohol mať aj on takúto Princeznú (pozor: nie Kráľovnú…. zatiaľ iba sebaisto VYZERAJÚCU Princezničku), podceňuje sa a si MYSLÍ, že si ju nezaslúži alebo v HLAVE mu prichádzajú za radom rôzne zažité a neuvedomené presvedčenia, ako: “Aj tak ma nechá po x rokochveď už nie jedného chlapa poslal preč.”, “Nezaslúžim si ju a ona pri mne dlho určite nevydrží.”…. proste JU súdi namiesto toho, že by sa pozrel na to, PREČO si nedôveruje a tým ani jej nedokáže. 

Predsa ale na zabezpečenie si ostať v jej blízkosti chce, aby boli (aspoň) kamarátmi: pomáha jej, v čom ona pomoc potrebuje, len aby sa od nej nevzdialil príliš…. Neuvedomuje si, že fyzická blízkosť je iba hra na hladine, kde hĺbka vzniknúť nemôže a časom to žene stačiť určite nebude. A ak sa stane k sebe aj on úprimný, tak ani jemu.  

Takýmto typom mužov je ľahšie uspokojiť ju na materiálnej úrovni, než ísť do hlbších rozmerov vzťahu. Odpoveď môžeme vydedukovať z tejto vety, nebude ale celkom pravdivá. Nie preto ju nechce muž viac spoznať, než len fyzicky, lebo sa ON bojí spoznať sám seba. Takéto obvinenie voči mužom nie je postačujúce. Ženy hneď uvidia, že veru aj ony majú vo svojej nespokojnosti ruku…. a dosť značnú:

Nevedia bezpodmienečne dávať.

Aj keď sa muž necíti dostatočným mačom byť, ktorý môže dobyť takúto ženu, v jeho vnútri stále žije viera. Preto je v jej blízkosti. Viera, ktorá (samozrejme iba egoisticky) hovorí: “Dúfam, že sa nemusím zmeniť vo svojom vnútri a si táto žena moju neschopnosť nevšimneiba ma poľutuje a bude so mnou. Dovtedy sa zahrám popri obeti na seriózneho chlapíka, ktorý ju jemne balí, obmotáva ju okolo seba a raz mi určite podľahne, veď k nej budem dobrý, dám jej tú ochotu, prijatie, lásku, porozumenie, ktoré ona v detstve nedostala od svojho otca a tak veľmi ich potrebuje. Ja jej to všetko zabezpečím. Dúfam, že vďaka mojej obetavosti ma prijme a mi začne aj ona dávať, aby som mal dostatok energie, lebo takúto službu pre ňu predsa nebudem môcť robiť donekonečna…. aj ja musím z niečoho žiť.” 

Asi cíti každý z nás túto podvedomú sebeckosť, cez ktorú ego vypočítavo funguje, do istej doby bez toho, že by sme si jeho manipuláciu vôbec všimli. Môžeme povedať, že je dokonale prefíkané a kým nás ovláda, vôbec ho ani nevidíme. Vlastne práve preto môže mať nad nami moc. A práve dovtedy, kým ho neuvidíme. Vtedy nás ešte chvíľu skúša, ale akonáhle prejdeme cez niekedy poriadne tvrdé lekcie, sa pokorí a nás nechá na pokoji v slobode, láske a v zdravej citlivosti žiť. 

Poďme teda ďalej, aby sme pochopili ešte hlbšie, prečo sa pozerá (zdanlivo a klamlivo) každý chlap na krásnu, inteligentnú ženu ako na možnosť koristi. 

Kamarátsky vzťah medzi mužom a ženou je jedna z foriem mileneckého vzťahu – túžobný a očakávaný vzťah v tej ilúzii a viere, že sa muž nemusí zmeniť – žena sa mu prispôsobí (aj takáto možnosť existuje, ale naša dnešná téma znie inak. Nie je o tom, ako môže ostať muž v egu, aby zmena k vedomejšej bytosti nebola nutná).

Takýto kamarát ako keby nevedome naznačoval žene: “Ja ťa nielen dobyť chcem. Som schopný ti dať aj moju pozornosť, po čom ty tak veľmi túžiš. A za to sa potom spolu budeme môcť aj vyspať, veď mne stačí aj láska iba na hladine 3D reality (teda vo forme sexu). Ty prídeš na to, aký som ja DOBRÝ človek, ktorého práve potrebuješ. Uvidíš, že aj v posteli si ťa budem všímať, KEĎ aj ty budeš obetavá pre mňa.” 

Tieto chlapské (nie mužské!!!!) podvedomé úvahové ego-vedenia ich tlačia ďalej pokračovať nezmenene a neuvedomene v tom kamarátskom vzťahu až dovtedy, kým tie ich očakávania (ktorým sa ani priznať nie sú niekedy ochotní) ich nezastavia, lebo dôjdu k uvedomeniu: “Veď nedostávam to, čo som pôvodne chcel: sex.”. 

Čím je muž zvnútra nervóznejší, žena je tým frustrovanejšia. Vidí, že ani on ju nemá odvahu skrotiťJe tak úžasná a sebestačná a predsa s ňou nikto nechce úprimne pohrať a tým ju zjemniť? Veď vo vnútri ani ona nie je tigrica. Má dušu, ktorá potrebuje úprimnosť. Ktorá tiež túži po dotykoch, milovaniu, ozajstnému pochopeniu a záujmu o ňu ako o ženu a nielen o jej povrch. Nedá sa ma milovať celú nielen moje telo?! 

Krátky postup v 8 bodoch k porozumeniu, ako dospieť z tigrice do Kráľovnej, teda zo zdanlivo sebaistej dievčiny do zdravo sebavedomej ženy, ktorá lásku, pochopenie a porozumenie dostáva bez námahy a obetavosti: 

 1. Pochopiť, že tigricu človek neláska a nerozmaznáva. 
 2. Veľmi zriedkavý je muž typu krotiteľ, ktorý s úplnou suverenitou a sebaistotou príde a takúto amazonku-divošku natrie na stenu. Takýto nielen mačo-chlap, ale skutočný muž sa nezaoberá so sebeckou ženou, ktorá od neho OČAKÁVA milovať ju, no ona sama toho schopná ešte nie je. Ten, ktorý dominuje nad ženou svojou aroganciou a hravou sebaistotou, síce z takej ženy strhne nohavičky, ona spokojná cez sex ale dlhodobo nebude a si v ňom všimne toho chlapčeka, ktorý sa bojí ukázať aj svoje slabé stránky, vďaka ktorým je v skutočnosti silný (len on ešte v tomto svojom štádiu vedomia o tom nevie). 
 3. Prijatie toho, že žena momentálne je vo fáze tigrice-amazonky-divošky, ktorá síce túži po láske, ale ešte nevie byť bezpodmienečne prijímajúcou aj dávajúcou a žije v obrovských očakávaniach voči mužom, preto jej oni ani nemôžu dať to, čo skutočne potrebuje. Ak sa dostane na úrov svojej duše a sa s ňou stotožní namiesto sebeckého prístupu vyžadovania si lásky, muži si ju budú všímať INAK – presne tým spôsobom, po čom už dávno túži: budú ju milovať CELÚ (nielen jej zovňajšok). 
 4. Vezme si do rúk rozhodnutie nad svojim životom. Bude vedená zo srdca z duše bez toho, že by bola nespokojná kvôli nesplneniu svojich túžob od mužov. Začína sa viac vidieť a všímať si na sebe tvrdosť. Cíti, že len sebaistota nestačí, keď za tým si svoju hodnotu ešte nezískala. Začne konať a učiť sa žiť pre seba a zo seba bez toho, že by čakala na muža a sa trápila kvôli nemu. Už vie, že ten muž, ktorý je zdravo sebaistý, má vo svete svoje poslanie, ide za svojim cieľom svojho srdca, nebude tigrice krotiť. Nepotrebuje také ženy jednak ani do svojho života a na druhej strane ani čas nemá na to, aby im donekonečna dokazoval, aké sú dobré a krásne. Ona už vie, že sama musí k takému mužovi dospieť a mať jasne pod kontrolou svoje emócie. Nemôže očakávať, že ten muž, ktorý má Ferrari, ho bude aj opravovať. On potrebuje, aby to auto krásne ladilo s jeho cestou bytia. V tejto fáze si žena uvedomuje, že nie je až tak podstatné, ako na ňu reaguje okolie, ale skôr to, aká je spokojná sama so sebou, tým, čo robí, ako sa vyjadruje, ako reaguje, ako rozmýšľa.  
 5. Pri tomto vedomí duša už zaživa zomiera od tej samoty, ktorú jej jej ego spôsobuje. Amazonka prestáva mať radosť z toho, že je schopná manipulovať chlapmi a mať nad nimi neustálu moc. Jej ego už nie je naplnené dominanciou nad partnerom. Nechce už dookola iba ona vymýšľať programy pre nich, nenechať priestor pre neho, aby si on viac zarábal od nej, nebaví ju už tvoriť ich spoločný život, keď on sa v ňom zrealizovať neodváži celkom. Nemá potrebu všetko chcieť mať pod kontrolou. Zaťažuje to jej dušu. Začína si uvedomovať, že chcenie je dobrá vec, ale tým, že si každého chlapa doteraz získala a predsa hĺbku ani od jedného nedostala, s takým prístupom k sebe už nemôže pokračovať. Nemôže vyžadovať, aby si ju muži vážili. Ona si musí začať vážiť seba. Je možné sa nad tým pozastavovať alebo byť hysterickou, prečo ju nemá nikto naozaj rád, to je ale ešte stále vyžadovanie nejakého práva, lebo si MYSLÍ, že jej to patrí – teda je v hlave a nie vo svojom strede.
 6. Začne si dôverovať. Sebe a tým aj mužom (opäť, ale teraz už VEDOME). Túži PATRIŤ k niekomu, kto bude mať takú istú túžbu, ako ona. Začína si všímať viac aj ostatných cez srdce a menej cez ego. Tým, že jej prístup k sebe a k svetu je iný, mení sa aj jej vyžarovanie, všeobecný charakter a kvalita spájania sa s mužmi. Prestáva byť otázkou, ako ju môžu ostatní uspokojiť, čo jej môžu dať za to, že je dobrá žena, prečo ju nikto nemá rád tak, ako si to ona predstavuje a si zaslúžiDostáva sa do popredia bezpodmienečnosť a úprimnosť cez dušu a zameranie sa zo seba sa obráti na svet okolo nej: ako môže ONA svojou dôverou, pozornosťou, všímavosťou, hodnotou, krásou a ženskosťou slúžiť mužovi a okoliu bez toho, že by sa stala opäť obeťou svojho ega. 
 7. Zjemňuje sa. Takáto vnútorná zmena prináša so sebou ženskejší prístup voči sebe a tým aj voči mužom. Začnú si ju muži všímať ako hlboko príťažlivú ženu, lebo ona sama začne ukazovať zo seba viac – prirodzene a nie vypočítavo viacJej prirodzená vášeň mužom už nedovolí raniť ju. Žiadny muž nechce ani len podvedome blokovať sebaistú jemnú ženu. Tá sebavedomá stabilita, ktorú vďaka životným skúsenostiam získala, jej dáva väčší rozmer k spoznaniu sa ako bytosť, ktorá je vo svojom strede a nechce ani len podvedome nad mužmi dominovať. Z tigrice a amazonky sa stáva dáma. 
 8. Učí sa a nacvičuje si svoju harmóniu (hlavne čo sa zrelých emócií a konkrétnych činov týka) žiť a udržať. Akonáhle sa táto novo-stará tvár stane opäť automatickou prirodzenosťou, Princezná cez zakuklenie sa premení na Kráľovnú, keď jej energia, ktorú bude vyžarovať vytvorí v jej aure úctu, rešpekt a zdravú pokoru. Táto jemnosť pritiahne muža, ktorý je tiež pripravený dať jej práve tú blízkosť, po ktorej amazonka túžila, ibaže ju nedokázala ešte vtedy žiť. Stala sa Ženou, s ktorou sa nezahráva nie preto, lebo drží odstup cez svoju tvrdosť, ako prednedávnom, ale preto, lebo je tá, s ktorou by sa chcel spojiť každý chlap, ale prepojí sa iba ten vyvolený muž, ktorý si ju bude vážiť za to, kým sa stala – stabilnou, veselou, vášnivou, bezstarostnou, sebaistou jemnou ženou. Nebude sa báť byť iniciátorom a risknúť svoje srdce pre ňu pred celým svetom, lebo pri nej sa bude môcť cítiť Mužom Kráľom.  

Došli sme pekne k tomu, že našou úlohou je naučiť sa žiť VEDOME a od Života nie sebecky zobrať to, čo chceme, aby nám patrilo, ani nie očakávať, že k nám samo prídeMáme sa otvoriť k DÁVANIU. K tomu zdravo sebaistému rozdávaniu sa, ktorá nejde za hranice našej duše, neznásilňuje naše vnútro a vďaka schopnosti precítenia našich hraníc vždy VIE, kedy čo má alebo nemá ROBIŤ s prijatím druhých takým, akí práve v tejto chvíli SÚDôvera a jasná sebahodnota sama pritiahne energeticky vyrovnaného muža, ktorý je vo svojej stabilnej pevnosti tak isto, ako žena vo svojej pevnej stabilite. 

Dobrá žena neznamená preto zvýšené právo dostávať všetko, čo si zaželá od muža, ale práveže má viac povinností voči nemu, ktoré pre ňu v štádiu celistvosti nebudú znamenať záťaž, ale šťastie a lásku. Človek, ktorý už nevyžaduje, ale dáva seba celú takú, aká vo svojej prirodzenosti je bez sebeckých známok očakávania splnení svojich presvedčení a naučených, doteraz fungujúcich vzorcov, ten aj dostáva – samo. 

Zhrnutie celého procesu otvorenia sa zo zatvrdnutej amazonky (alebo príliš zjemnenej víly) do skutočnej ženskosti – pár vetami: 

Ego ženy v istom období prichádza k tej samozrejmosti, že BY mala dostávať len preto, lebo je (o tom sa aj píše v rôznych článkoch, čo ich v tom aj potvrdzuje, lenže sa tam nerozlišuje stupeň vedomia tej-ktorej ženy a to je chyba). Zároveň postupne začne cítiť aj svoju podstatu, ktorá cez sebeckosť ešte skresľuje pár njuansov, cez ktoré si ona MYSLÍ, že BY si zaslúžila už nie iba sex, ale aj milovanie s partnerom zažiť. V tom období ale ona ešte nepozná skutočný význam slova DÁVAŤ. Amazonka je presvedčená, že už dávala dosť, je na čase aj prijímať (víla práve naopak: obviňuje sa za to, že nie je schopná dávať zo seba ešte viac, aj keď sa o to usiluje ZA to, že by aspoň omrvinky lásky dostávala naspäť). Ani jeden extrém nezaručí šťastné partnerstvo. Ten vznikne UVEDOMENÍM si najpodstatnejšej ZMENY v živote ženy: nájdením tej sebahodnoty, vďaka čomu ju aj muži budú môcť obdivovať, a tú hodnotu nezískajú cez vyžadovanie, ani cez panovačnosť nad mužmi či plačom a precitlivenosťou. Zmena vedomia prichádza vďaka tomu, že sa pohne z miesta, spraví konkrétne kroky – K SEBE a nie k mužovi. Akonáhle bude šťastná ona sama, ten chlap sa objaví sám bez toho, že by mala za ním chodiť, hľadať ho alebo čakať na neho (to všetko sú nástroje ega). Jediná podmienka teda existuje iba: naučiť sa žiť šťastne a veselo v prijatí samej seba v tej ženskosti, do ktorej sa princeznička-divoška dostane cez ČINY ZO SRDCA. Stane sa Kráľovnou pre Muža Kráľa.

Naučila sa MILOVAŤ.

Zobliekla sebaobranu a vyzliekla sa aj z túžby po istote. Začala v tej svojej nahote bdelo prežívať – SEBA. Začala sa pozorovať na ceste, ktorá už nikdy nekončí: na Ceste Lásky k samej sebe bez sebeckých znakov, čisto bezpodmienečne. Tu pocítila ten skutočný pocit bezpečia, ktorá vychádza z jej duše prepojenej s dušou muža do úplnosti, ktorá nastala tým, že sa ona odvážila ŽIŤ a ísť ďalej aj cez svoj strach zo samoty. 

Pomoc, ktorú rozdáva bdelo sebavedome, jej prinesie úctu, uznanie, lásku, ktorá už trvá a nie je podmienená, iba neustále znovu a znovu vzniká. V Nej a tým aj v Ňom voči nej. Spolupráca je súčasť spokojnosti. Tak isto aj odvaha, vďaka ktorej z celého srdca miluje muža. A tak ju miluje aj Muž, lebo už nevníma pri nej tú neutíchajúcu obavu z jeho straty…. môže byť pri nej slobodný.

Cyklus ega sa skončí zistením toho, že braním a očakávaním lásky od muža šťastné ženy nevznikajú. Jedine celistvosť ženskej a mužskej energie im dodá takú zdravú sebaistotu, ktorej Muž Kráľ neodolá, ktorý sa vďaka nej nachádza vo svojom strede tiež a nájde svoje poslanie, čo mu dodá plnosť jeho bytia. Takú ženu muž nepotrebuje ako trofej vyložiť na stenu medzi ostatné zoťaté hlavy (alebo vagíny). Bude si ju vážiť tak, ako nikdy žiadnu pred ňou, ani za ňou. Žena pre neho bude TÁ JEDINÁ. A po tom túži každá žena…. však? 

okh. 

————–——– 

 

Rada vám všetkým na ceste sebaspoznávania naďalej pomôžem v rozšifrovaní svojho vnútra. Veď  V TOM SOM DOMA – pre vás.

S úctou a rešpektom. 

Nájdeš ma tu: 

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,       

fb: https://www.facebook.com/okharmony1 

Možnosti výberu našej komunikácie:   

 • buď cez fb chat    
 • telefonicky    
 • videohovorom alebo     
 • osobne v okolí KE    

Ďakujem ti, že si tu bol/a so mnou. Pridaj sa aj na budúce.  

S láskou k tebe: Andy

Priprav sa na Nový Život. Lebo: NEBO sa začína na ZEMI. TERAZ.

 

 
🙂

Pridaj sa aj ty k téme 🙂

Follow by Email
YouTube
Instagram