Zaujímavý pohľad. Ibaže nie pre srdce. Ono veľmi dobre vie, že pre neho dokonalá bytosť je iba jedna jediná. Všetky ostatné budú len náhrady tej Kráľovnej. Budú sa striedať milenky v posteli a partnerské vzťahy sa budú po kratšej či trošku dlhšej dobe ukončovať, kým si neuvedomíme jednu dôležitú vec: áno, príde ďalšia, samozrejme, kým striedanie partneriek (partnerov) nás bude baviť a nedozrejeme do zodpovednej dospelosti. Dokonca aj treba ísť ďalej, keď po čase pocítime, že nám táto žena predsa len nesedí a sme sa nerozhodovali len hlavou – srdce nám hovorí TO ISTÉ a nie iba cez hlavu je “vypnuté” a utlmené, aby sme jeho výkriky nepočuli. Keď sme pri našom rozhodnutí DOSTATOČNE PRESKÚMALI CELÉHO SEBA a nemilujeme alebo ona nemiluje, v tom prípade vykročme ďalej. Keď nás brzí len ego, tak…. máme čo robiť….

Prečo niekto vysloví alebo dokonca dlhodobo žije podľa v názve uvedeného presvedčenia a považuje ho za správne, a dokedy? 

V prvom rade, ako aj dobre chápeme, správne to nie je. Ale! Ego niekedy potrebuje aj takú výhovorku pre svoju ochranu, že by sa ten jeho ”klient” zvaný dušou riadený Človek, nad ktorým si MYSLÍ, že má zatiaľ cez hlavu kontrolu, neprebral nad ním moc a ono (ego) sa nestratilo v srdci. Pre rozum logické vysvetlenie, teda tejto výhovorke “kľudne” môže veriť…. do chvíle, kým ho takýto prístup k ženám bude baviť. Akonáhle sa mu ozve vnútro, sa začne skúmať a si možno položí niektoré z nasledujúcich otázok, vďaka ktorým si začne vážiť seba aj ženu pri sebe. 

Tieto, pre ego miestami až veľmi ťažké, neznesiteľné otázky pre otvorené srdcia môžu byť zachraňujúce…. upozorňujem ale každého, že nie mňa treba po prečítaní týchto “tvrdých” viet obviňovať…. nikoho, len sa stačí pozrieť DO SEBA, či sme skutočne spravili VŠETKO za to, aby náš vzťah nezničilo to naše ego, ktoré možno aj teraz búri.  

Srdce si už zaslúži pohladenie, veď veľa toho vytrpelo, preto si ho začnime vážiť a odpovedajme úprimne…. môže sa náš vzťah zachrániť a obnoviť…. Prajem naplnenosť v láske každému z nás 🙂  

 1. Prečo cítim tak, ako keby som s tou ženou, do ktorej som sa anno zamiloval, už nemohol byť ďalej?
 2. Spravil som VŠETKO za to, aby pri mne mohla byť šťastná?
 3. Prediskutovali sme VŠETKY aspekty nášho správania sa vo vzťahu ohľadom prepojenosti nás samotných v tomto partnerstve?
 4. Bol som úplne odovzdaný žene, s ktorou som cítil zamilovanosť?
 5. Bola to zamilovanosť cez ego alebo ozajstná láska, ktorú som len nedokázal prijať práve kvôli môjmu silnému egu byť chránený pred zraniteľnosťou?
 6. Dovolil som si PREPOJIŤ sa s ňou celkom, ale to nijak nešlo, alebo som si to vôbec ani nevyskúšal?
 7. Mohol som jej DAŤ zo seba viac?
 8. Šetril som s citmi kvôli strachu sa jej odovzdať alebo som sa oddal na 100%, vyskúšal a aj tak nefungovalo?
 9. Som teraz k sebe celkom úprimný alebo sa moje ego chce chrániť, aby nebolo odhalené z klamania?
 10. Viem a si dovolím odovzdať sa do lásky úplne?
 11. Viem, čo NAOZAJ žena potrebuje a som stál pri nej, či sa tešila alebo plakala?
 12. Bol som jej oporou aj v jej ťažkých chvíľach?
 13. Mohol som niečo LEPŠIE alebo INAK spraviť, aby bola šťastnejšia?
 14. Stroskotal by vzťah aj vtedy, keby som všetky tieto kroky urobil a by mohla cítiť z mojej strany celkovú odovzdanosť do vzťahu cez myšlienky, cez city, cez fyzičnosť a aj cez moju čistú dušu?
 15. Bol som natoľko otvorený srdcom vo vzťahu, že sa viac už nedalo?
 16. Urobil som VŠETKO, čo iní muži v šťastne fungujúcich vzťahoch robia?
 17. Spýtal som sa manželky (priateľky), čo jej chýba, čo potrebuje, čo jej môžem dať také, čo mi možno ani nenapadlo?
 18. Spýtal som sa jej?
 19. Ona odpovedala a ja som jej to želanie s radosťou a pochopením splnil?
 20. Alebo keď ma ona o niečo poprosila (napr. aby som ju objal, niekedy pomohol s deťmi, zobral ju na večeru, prekvapil ju ružou či nezabudol vyzdvihnúť ju z práce, včas sa vrátiť domov atď.), splnil som jej želanie, keď by som mohol?
 21. Ako často som sa bál tej blízkosti, ktorú ona ako žena pociťovala za najpodstatnejšie k priblíženiu sa do väčšej hĺbky v našom vzťahu?
 22. Ako často som ju sám od seba niečím prekvapil?
 23. Ako často som ju sám od seba objal len preto, že som ju miloval?
 24. Koľkokrát za deň som si všimol jej vonkajšiu krásu či vnútornú nádheru a som jej to aj povedal?
 25. Koľkokrát som si mávol rukou nad jej plačlivosťou, keď mala práve zlú náladu a by iba moje objatie potrebovala cítiť, aby sa jej uľavilo a v budúcnosti by si túto žiadosť aj sama dokázala vysloviť?
 26. Koľkokrát som jej uľahčil jedným obajtím uľaviť v jej emóciách?
 27. Koľkokrát som jej pomohol s tým, čo som bral za samozrejmosť (že uvarí, vyperie, poutiera prach, povysáva, pohrá s deťmi, vyžehlí, nakúpi, porobí všetky práce v záhrade či okolo domu)?
 28. Ako často som niečo považoval za samozrejmosť – domáce práce, deti, sex – a som sa jej za to, že sme neurobili spolu, ale ona ma obslúžila, nepoďakoval?
 29. Vôbec beriem domáce práce za našu spoločnú záležitosť, ktoré je potrebné v nejakej miere spokojnosti medzi obidvoma partnermi si rozdeliť a v rovnakej miere sa v nich zúčastniť alebo si myslím, že náš záchod je samočistiaci, naše skrine v obývačke sa nikdy nezaprášia a sa šaty vyžehlia bez vloženej energie?
 30. Zvykli sme sa rozprávať aj o sexualite a vedome ju zažívame, alebo sme si zvykli na rýchly sex, lebo na iný máme pre seba rôzne výhovorky a očakávame aj od partnerky, že by s tým súhlasila, a keďže jej nenechávame na výber, tak musí, trpí, je neuspokojená, ale nemá na to právo, veď mala tak isto veľa (málo) času na vychutnávanie spoločných chvíľ, než ja?
 31. Viem vôbec, aké potreby má žena a v čom sa líši od mužových, čo sa týka sexuality?
 32. Spýtal som sa jej, popočúval ju a podľa toho sme sa učili odznova byť spolu v intímnych chvíľach?
 33. Moje ego chcelo nad ňou zvíťaziť a som jej preto nedal to, čo prirodzene potrebovala a právom bola nespokojná?
 34. Stále som ju “zrobil” (aspoň si MYSLÍM) a preto sa nemôže sťažovať?
 35. Som si istý, že jej to má stačiť k pocitu mojej blízkosti k nej?
 36. Nemyslím si, že keď som bol fyzicky pri nej, to jej má predsa úplne stačiť?
 37. Dával som jej celú moju dušu, aby sme SPOLOČNE mohli CÍTIŤ tú HĹBKU našej nielen fyzickej blízkosti?
 38. Chápal som ju, čo potrebovala, keď vyslovila svoje pocity a som sa zaujímal o ňu ďalšími zvedavými otázkami, alebo som bol rád, že skončila a som sa mohol do seba opäť uzavrieť?
 39. Mohla cítiť, že som bol v našom vzťahu tam pre ňu, keď ma potrebovala?
 40. Počúval som ju, keď mi s radosťou oznámila niečo pre ňu podstatné, či som len tam bol fyzicky, aby nemohla povedať, že som pri nej nebol?
 41. Viem, že jej emócie sa nemôžu riešiť mojimi logickými vysvetleniami a to aj stále dodržujem?
 42. Že emócie sa riešia emotívne, súcitom a nie vysvetľovaním a to stále som aj dodržal?
 43. Viem, že žena je viac citlivá bytosť a preto vníma oveľa jasnejšie v ohľade emócií, než ja?
 44. Dôverujem jej v tom a preto sa k nej zo dňa na deň stále väčšmi otváram, lebo ju milujem?
 45. Dávam jej to najavo dostatočne?
 46. Vidím, že je pri mne šťastná a mi to robí radosť alebo keď je nespokojná, nechávam ju samú, kým sa nepreberie tak, ako ja by som to v tej chvíli možno potreboval, alebo viem, že mojej priateľke stačí jedno úprimné a milujúce objatie, aby opäť žiarila?
 47. Lebo viem, že pre ňu ja som na svete ten najpodstatnejší človek na svete?
 48. Je to tak aj z mojej strany?
 49. Ona je mi stále na prvom mieste (po mne hneď) či si nie som istý a som sa nerozhodol, alebo aj sám viem, že moja mamka mi ostane na bezvýhradnej pozícii Kráľovnej a ju nenechám prekonať nikdy žiadnou inou ženou v mojom živote?
 50. Viem, že to ona cíti, aj keď mi o tom zatiaľ nikdy nič nevravela a preto sa mi nemôže ani odovzdať, veď ju nemá kto prijať?
 51. Nechce bojovať s mojou mamkou o trón, lebo ju tiež prijíma a má veľmi rada. Viem o tom?
 52. Viem, že mňa miluje a pre ňu JA som ten Kráľ na celý život, ktorému sa oddala?
 53. Dal som jej to isté zo svojej strany tiež?
 54. Cíti, že pre mňa ona je tá jedna a jediná Kráľovná a s NIKÝM by som ju na svete nikdy nevymenil?
 55. Rozhodol som sa jej o tom povedať?
 56. Vyslovil som to, aká je pre tmňa podstatná?
 57. Dal som jej vedieť, ako nesmierne si ju vážim a chcem jej dať všetko, čo len dokážem, aby cítila, ako ju veľmi milujem?
 58. Poviem jej každý deň úprimne: “Milujem ťa, láska moja.”?
 59. Chytím ju za ruku a jej poviem, pozerajúc do jej najkrajších očí na svete: “ Si moja láska na celý život, tak cítim a nikdy nezabudnem ti to vysloviť stále, keď mi len napadne, lebo viem, ako dobre ti to padne počuť z mojich úst, lebo si žena, Žena môjho života.”?
 60. Ako často jej dávam komplimenty, lebo viem, že aj bez nich je šťastná, veď ma miluje, ale jej bytostná prirodzenosť sa bude tešiť ešte viac, keď jej to aj jasne dám najavo?
 61. Všímam si jej city a spýtam sa jej, keď tak vidím, že nie je v úplnej pohode, objatím ju, čo sa v nej deje, aby mi mohla porozprávať a sa cítila prijatá spolu s jej citmi?
 62. Dôverujem v jej intuícii, keď niečo náhle pocíti a sa mi s tým zdôverí alebo ju v tom stále spochybním, nech prestane, veď TO nemá žiadny logický základ?
 63. Alebo nedajbože od nej v takýchto oddaných chvíľach prosím o argumenty a dôkazy a preto necíti, že pri nej stojím, chápem jeho vnútro a jej dôverujem?
 64. Pomôžem jej, keď odo mňa popýta radu alebo ju odmietnem s nejakou pre mňa skvelou výhovorkou, lebo nepovažujem tú otázku za dôležitú a ma nezaujíma príliš, pre ňu aká podstatná je?
 65. Cíti z mojej strany empatiu?
 66. Chápem ju a stojím pri nej, keď ma potrebuje?
 67. Môže sa pri mne cítiť skutočnou ženou? Je naplnená pri mne, lebo jej dávam celého seba srdcom aj dušou?
 68. Nemám pochybnosti o tom, že mňa a práve mňa miluje a to jej miestami aj poviem, ako sa teším, že mám možnosť s ňou a práve s ňou žiť?
 69. Objímem ju stále, keď sa stretneme alebo sa lúčime a dám jej pusu pri každom a aj počas dňa hocikedy?
 70. Alebo si ju všímam iba vtedy, keď potrebujem, aby bola pre mňa pripravená, lebo mám na ňu chuť – chcem si s ňou zasexovať a si MYSLÍM, že ju stačí predtým objať či rovno sa dotknúť jej intímnych miest?
 71. Vidím v jej očiach žiaru a spokojnosť, keď dôjdem domov?
 72. Ak nie, objímem ju a sa jej spýtam, čo pre ňu viem urobiť a to myslím aj vážne, aby ona mohla cítiť, že stojím pri nej, nech sa deje čokoľvek?
 73. Má vo mne istotu?
 74. Som Muž, ktorý ju celú takú, aká je, chápe a miluje a ona o tom vie aj cíti?
 75. Usmejem sa samovoľne, keď ju uvidím, lebo ju proste milujem?
 76. Dám jej pusu, keď tak cítim, nech sme hocikde a sa za to nehanbím pred nikým?
 77. Sme pár všade, nie iba na určitých miestach?
 78. Zoberiem ju za ruky, keď sa cíti neistá a sa ju snažím pochopiť?
 79. Zaujímam sa o ňu ako o ženu alebo ju beriem za samozrejmosť, veď sa už dávno poznáme, veď viem, že ma miluje a to mi stačí a musí stačiť aj jej?
 80. Je pri mne šťastná? 

Keď si raz vo svojom živote pocítil skutočnú lásku, tú nenahradí ŽIADNA iná žena. Keď si raz pocítil lásku a žena šťastná pri tebe nie je, to znamená, že buď ona k sebe a k tebe nie je úprimná, alebo ty k sebe a k nej. Stačí sa pozrieť DO SEBA – to svedčí o všetkom.

Keď sa odvážiš byť Partnerom pre ňu, Kráľom pre tvoju Kráľovnú, nebojíš sa zraniteľnosti alebo aj keď sa toho rovno trasieš, ale riskneš celé svoje srdce a jej dáš najavo všetkými možnými spôsobmi, že si ju vážiš a že si jej vďačný za jej lásku k tebe, ona šťastná na milión percent bude.

Takúto lásku prajem každej žene s takýmto pozorným, chápajúcim Mužom zažiť. Nech on nájde svoje poslanie vďaka teplu ženy pri sebe a nech cez tú lásku jej dáva neustále najavo svoju lásku k nej.

Ak žena cíti, že muž k nej otvoril svoje srdce a ona ho miluje, je vylúčené, že by naplnenosť nenastala z obidvoch strán.

 • Ďakujeme, naši Muži, že pri nás stojíte a nás milujete.
 • Ďakujeme za vašu priazeň a pochopenie aj vtedy, keď nám nie je priamo do smiechu.
 • Ďakujeme za objatie, s ktorým nám dávate úprimne najavo, aby sme vás kľudne milovali, lebo ste tu iba pre nás.
 • Ďakujeme, že môžeme pri vás cítiť a naše emócie dávať stále do zrelšej formy.
 • Ďakujeme, že od nás neočakávate, aby sme boli stále dokonalé a veríte, že na tom sme a chceme vám vrátiť všetku tú milosť, ktorú od vás pocítime a aj viac.
 • Ďakujeme za to, že nás chápete alebo ak nie, sa o nás zaujímate a počúvnete, čo povieme.
 • Ďakujeme, že vás môžeme cítiť. Že ste nám oporou v našich ťažších chvíľach a ďakujeme za to, že ste práve takíto naši Králi a my môžeme byť vaše Kráľovné.
 • Učíme sa všetci jeden vďaka druhému a aj keď úplná dokonalosť (celkové stotožnenie sa s našim vnútrom) je (asi) nemožná, sme na tom, aby sme k nej boli stále bližšie a bližšie.
 • Ďakujeme, že môžeme byť s vami a vám dávať zo seba to najlepšie, aké sa len dá a ak môžeme ešte lepšie, prosíme vás, kľudne nám to dajte vedieť, budeme sa len tešiť, ak sa náš vzťah tým ešte viac prehĺbi.
 • Sme vám vďačné za vašu láskavú a úprimnú pozornosť, vďaka ktorej my ožívame…. pre vás, naši Muži.
 • Stojíme pri vás, podporujeme vás, dávame vám teplo, pokoj, kľud, lásku, aby ste mohli svoje poslanie celou svojou silou vykonávať – pre seba, pre nás, pre svet.
 • Pomôžeme vám, keď môžeme, veľmi rady. Sme šťastné, keď prijímate našu podporu s vďačnosťou.
 • Uznávame vašu kreativitu, vytrvalosť, cieľavedomosť, neuveriteľné výkony.
 • Tešíme sa stále, keď ste pri nás pre nás.
 • Ďakujeme, že ste. Milujeme vás tak, ako vy nás. 

 ĎAKUJEME.

okh.


Rada vám všetkým na ceste sebaspoznávania naďalej pomôžem v rozšifrovaní svojho vnútra. Veď  V TOM SOM DOMA – pre vás.

S úctou a rešpektom. 

Nájdeš ma tu: 

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,       

fb: https://www.facebook.com/okharmony1 

Možnosti výberu našej komunikácie:   

 • buď cez fb chat    
 • telefonicky    
 • videohovorom alebo     
 • osobne v okolí KE    

Ďakujem ti, že si tu bol/a so mnou. Pridaj sa aj na budúce.  

S láskou k tebe: Andy

Priprav sa na Nový Život. Lebo: NEBO sa začína na ZEMI. TERAZ.

 

 
🙂

Pridaj sa aj ty k téme 🙂

Follow by Email
YouTube
Instagram