Žena, ktorá si vyberie DOBRÉHO muža, v podstate sa bojí o seba. Aj pre ňu vo svojej hĺbke tí “zlí” chlapi sú príťažlivejší, predsa, sa radšej “uskromní” a zo strachu vydať sa na tú, miestami aj nebezpečnejšiu koľaj, vyhliadne pre seba dobráčiska od kosti, ktorý by jej nikdy v živote nedokázal nijak ublížiť a nosil by ju na dlani ako princeznú. Mala by skvelý, ale nudný život.

Na druhej strane takáto žena drží odstup od frajerov. Veľmi dobre vie, ako kruto by ju mohol takto nevyzretý, no arogantný muž zraniť (emočne, psychicky a možno aj fyzicky). Preto z opatrnosti si vyberie pre “istotu” toho “správneho” chlapa, aj keď kebyže sa pozrel do svojho slabého srdiečka, by mal pri sebe najradšej frajera, ktorý ju bez rozmýšľania chytil a bozkal do bezvedomia. Na takúto nie ustálenú energiu ona pripravená ešte nie je a preto sa ROZHODNE pri “bezpečnom” človekovi, ktorý ju nesklame. Vyberá si tých akože “dobrých”, jemných, s ktorými sa dá porozprávať, do ktorého rohu ich položíš, tam ostanú a nespravia veľký víchor okolo seba – no ani okolo teba tým pádom a preto…. hmmm…. nemôžeš nimi ani unesená byť.

Nemáš motiváciu do neho vložiť svoje nadšenie, veď nemáš do čoho – on je kľudný, “vyrovnaný” človiečik, ktorý ako kamarát možno bude vyhovovať dlhšiu dobu, nie ale ako partner, ktorý ťa mužsky chytí a pricapne k stene či zrúti ťa na trávu pod holým nebom. Jeho dominantnou stránkou je ženská energia a žena so ženou sa môže rozprávať, ale nie sa milovať. Nie je tam tá potrebná polarita medzi nimi a vzrušenosť duší ani tela nenastane. 

On je možno na seba hrdý, že ho ženy chcú – v zmysle: radi sa s ním smejú a hlavne sa rozprávajú či chodia na výlety, no akonáhle sa na scéne objaví muž, ktorý má charakter, žena v tom momente svoj pohľad otočí na neho. Nechápe a dlho mu nejde do hlavy, prečo nie je dostačujúci pre ne, keď on je tak DOBRÝ muž. 

Časom si všimne, že ho ženy naozaj neberú vážne a využívajú ho v ich prospech, kým si potrebujú vyliať si slzy na ramene chlapa, alebo si ho môžu v druhom prípade všimnúť zlatokopky, ak má na konte toho viac, než iní muži. Dlhodobo takého dobráka ženy do vzťahu nie sú ochotné prijať.

Cítia z nich nezáujem o svojej vlastnej hĺbke a keďže my sme duše so srdcom a nie iba telá s mozgom, tú ženu, ktorá nie je upätá na svoje ego, takýto muž nijak nevzruší.

Príde chvíľa, keď sa začne cítiť tento človek samotu. Už nie je unesený so svojou charitatívnosťou a vníma nespokojnosť sám so sebou. Cesta je tu iba jedna: vykročiť k svojej mužskosti a prestať sa báť nebyť na jednom mieste stále v pozore a pripravený objať ženu. Risknúť v sebe nájsť aj tvrdosť, cieľavedomosť a vytrvalosť, dôjsť k poslaniu a byť vďaka nemu šťastný. Vyskúšať, či ozaj funguje na ženy tá príťažlivosť, ktorá vznikne po rozhýbaní mužskejšej energie v sebe. Samozrejme, netreba sa preklopiť do druhého extrému a byť arogantným sebcom, iba začať žiť aj svoj mužský atribút. 

Ak ho už neuspokojuje, ako ho ženy krásne hladkajú po hlavičke a berú ho ako kamarátku, on sa pohne, keď má v sebe dostatok odvahy k vykročeniu do neznáma. 

Príčina tvojho strachu ako ženy, ak si s takým “dobrým” mužom, pramení v tom, že sa bojíš o seba a sa chrániš pred otvorením sa pred skutočným Mužom naozaj žensky, so všetkým, čo a kto SI. Treba sa odvážiť vybrať si nie takého v každom smere spoľahlivého, možno nie stáleho a už vôbec nie vypočítateľného, ale odvážneho a nadšeného muža zo seba, no to sa ti podarí po tom, čo si naberieš ODVAHU žiť v sebe tiež aj tú divošku, za ktorú si sa doteraz hanbila.  

Ak on aj túto svoju nie stále “istú” stránku neriskne žiť a sám so sebou nebude unesený, dlhodobý vzťah fungovať v šťastí nemôže. 

Keď jeho vývoj porovnám so semienkom, ktoré je ukryté v tvrdej šupke (napr. orech alebo mandle), on je v podstate ešte v nej ukrytý a sa nemôže vedieť, ako sa mu dostať pod kôru, hoc vieme, že tam je život. V každom mužovi hlboko je tá túžba, aby bol užitočným pre svet, aby v sebe našiel tú šťavu, čo ho vedie ďalej k uskutočneniu svojich snov – aby mohol vyklíčiť, vyrásť a nakoniec aj ovocie splodiť. Chce byť hodnotný, ktorého si všímajú skutočné Ženy a nie iba tie, ktoré stále dookola problémy majú a sa mu potrebujú vyžalovať.

Vášnivo chce milovať (ten, kto s tou citlivou vášnivosťou a divokosťou nesúhlasí, sa drží v hlave a nemá odvahu zostúpiť do srdca, ktoré aj CÍTI a by mohol zažiť VŠETKO, čo tento pozemský život úprimne ponúka). K tomu ale potrebuje kus cesty spraviť aj smerom k tej “diabolskej” energii, kde sa v tom víre on nakoniec nájde.  

Po týchto tvrdších slovách tomu, kto sa tu v týchto riadkoch našiel, musím povedať: ani jeden muž stratený nie je (a ani žena). 

Ty nemusíš mať plno tetovačiek na chrbte, ruke aj na svojich nohách k tomu, aby si ťa ženy začali vnímať ako Muža. Stačí, keď začneš byť nadšený z hľadania svojho sna a to bude úprimné. Žene stačí tvoju odvahu vnímať, lebo vie, že ty sa cez ňu k svojmu snu dostaneš. Ona cíti, že keď sa začneš zaoberať so sebarozvojom a riskneš doterajšieho seba, z toho niečo skôr  či neskôr  vykľuje.

Ona nepotrebuje DOKONALÉHO muža, ale takého, ktorý aj napriek strachom a obavám či pochybnostiam vykročí a riskne tú istotu, v ktorej doteraz iluzórne žil. Práve takýto chlap je pre ňu DOKONALÝ.

Tu rozpráva kvalita tvojej osoby a nie vždy ten konečný výsledok, ktorý si ešte nedosiahol. Ženy sa tešia, keď TY si nadšený a si všímaš aj ju popri svojej práci, nepozabudneš sa v tom ego-pocite vlastnej dôležitosti. Keď si pripravený ísť do svojej hĺbky, uvidieť aj svoje slabé stránky, byť schopný spraviť aj chyby a sa za to neobviňovať…. to je podstatné (“slovensky” povedané: nepičuj, keď sa pomýliš, ale sa na tvojej chybe SPOLU usmejte…. to vás spája a nie obviňovanie sa či robenie zo seba frajera….. úprimnosť je vždy nadovšetko).

Keď uchvátiš ženu so svojou charizmou, ona ťa uvidí ako semienko, aj keď ešte tá kostnatá šupka bude veľmi tvrdá na ňom a ti dá zeminu, pôdu aj slniečko, koré potrebuješ k životu. Ona ťa prijme a ťa bude živiť svojou dôverou a teplom, vďaka čomu ty s radosťou vyrastieš. Dospeješ do svojej sebaistoty, rozhodnosti a sa prestaneš báť výziev Života.

Ak ona v tebe uvidí možnosť vyklíčenia sa, bude stáť pri tebe, nech sa deje čokoľvek. Len ty nestrať svoj SMER. Keď budeš pozerať do Neba, vďaka Slnku vyratieš…. výsledok nastane.

Ak nie, popracuj na sebe a začni viac dôverovať…. v sebe, vo svojich schopnostiach, danostiach a…. to nestačí…. riskni Seba a konaj to, čo veľmi dobre vieš už dávno, že máš. Tým, že si naberieš sebaistotu, ukáže sa ti aj žena…. iná…. vedomejšia, jemnejšia a stabilnejšia. Ty buď len kľudne pevnejší, mužskejší, životaschopnejší, tak trošku miestami aj “hrozivejší” (v dobro slova zmysle, samozrejme 🙂 ). 

Úprimnosť a živosť v nahote zraniteľnosti – taký je skutočne silný Muž. 

okh. 

—————————–– 

Rada vám všetkým na ceste svojho sebaspoznávania, naďalej pomôžem v rozšifrovaní svojho vnútra. Veď  V TOM SOM DOMA – pre vás.

S úctou a rešpektom. 

Nájdeš ma tu: 

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,       

fb: https://www.facebook.com/okharmony1 

Možnosti výberu našej komunikácie:   

  • buď cez fb chat    
  • telefonicky    
  • videohovorom alebo     
  • osobne v okolí KE    

Ďakujem ti, že si tu bol/a so mnou. Pridaj sa aj na budúce.  

S láskou k tebe: Andy

Priprav sa na Nový Život. Lebo: NEBO sa začína na ZEMI. TERAZ.

 

 
🙂

Pridaj sa aj ty k téme 🙂

Follow by Email
YouTube
Instagram