Najväčší problém nie je partnerský….

Väčšina ľudí si myslí, že starosti majú vo vzťahu. Realita ale nie je táto. Realita je taká, že dnes, v r. 2019 ženy a muži majú výzvy v živote.

Konkrétne ja tak vidím, že veľká časť mužov je v karieristickej kríze z dôvodu, že sa necíti na svojom mieste. Nerobí takú, pre neho šľachetnú vec, na čo by mohol byť hrdý a v tom tkvie jeho nespokojnosť, nervozita, zúfalstvo, nesloboda.

Ženy učia posledné roky ako keby len tak byť a očakávať od Vesmíru a od mužov, že ich niekto či niečo zachráni a ony NIČ nemusia za svoje šťastie ROBIŤ. NIE!!!! Nikto vás nezachráni, milé ženy. Jedine vy samé seba. Ako? U žien ani nie tú mužskú energiu žiť je výzva (aj keď jasne: kto sa ešte nenašiel a nerobí tú svoju vysnívanú prácu, tak do toho), ako práve emocionálna rozladenosť a nezrelosť. Buď sú príliš v jednom alebo príliš v druhom extréme. To znamená: buď sú precitlivené a fňukajú alebo sú necitlivé a ich ovláda tvrdosť a krutosť, prísnosť a nekompromisnosť, až dokonca bojovnosť.

Ani jeden extrém nikoho nikdy ešte nezachránil. Jedine STRED je ten, ktorý sa skutočne ráta. Ego-život je na čase vystriedať za rozumné srdce.

Aj v mužovi, aj v žene takáto neharmónia vzniká preto, lebo ani jeden z nich nežije SEBA: žena Ženu a muž Muža. Žijú niekoho, ktorými si MYSLIA, že BY mali byť a držať tú masku pred sebou neustále vytvorí stres, agresiu a nespokojnosť v každých z nich. Z týchto všetkých nespracovaných energií vznikne nadbytok napätia a práve táto nevedomosť vybuchne vždy ako časovaná bomba v súkromnom živote. 

Tieto úzkosti sa dajú stesniť do ešte jednoduchšej fráze: nemáme SEBA…. nevieme, kým v skutočnosti SME….

Žena svoje emócie nemá v zrelom stave a muž nemá svoj cieľ a aj keby mal, to nerobí zo srdca, pre svet, ale pre peniaze. Takýmto spôsobom šťastný život nefunguje.

Je iba láska, ktorá nás zachráni.

V tomto prípade láska k svojej práci a nadchnutie k tej výzve, čo z neho tryská. Kým on nežije svoje vnútro, nie je nadšený, ani žena na jeho boku nemôže byť fascinovaná jeho živosťou. On ju uchváti jedine svojou úprimnosťou. Všetky ostatné HRY ona CÍTI ako manipuláciu a nespokojnosť, hru, kvôli ktorému je ochotný vzdať sa svojho vnútra, len aby sa svetu mohol ukazovať vo svojej DOKONALOSTI. Žije tú svoju hru ilúzie na to, AKO BYŤ MENEJ PRIEHĽADNÝM pre partnerku, ktorá všetko vníma a čaká jedine na ten moment, v ktorom sa on pozabudne a náhle ožije. Takého partnera si ona praje. Každá žena je očarená mužstvom. Tým skutočným zrelým Mužstvom, kde sa on uvoľní a sa nehanbí spraviť aj chybu, lebo veľmi dobre vie, že človek sa učí človečenstvom a nie egom.

Muž je pre ženu najpríťažlivejší vo svojej zraniteľnosti, ktorou on s hrdosťou a láskou prechádza – teda IDE a nestojí na jednom mieste. ROBÍ, čo má, aj keď pritom nie je 100%-ne dokonalý, lebo vie, že NIE TO JE POTREBA. Potreba je nestáť na jednom mieste, ale ROBIŤ, keď treba, miestami aj poriadne ZAMAKAŤ, ale ísť a RISKOVAŤ a KONAŤ v mene lásky k sebe a k svojej partnerke. SRDCOM. To je tá MUŽSKÁ SILA, ktorá ženy ohromuje.

Viete, čo povedal jeden skvelý psychoterapeut? Hehe…. áno: “Každá žena chce byť znásilnená svojim mužom.” A to je pravda ako vyšitá. Každá žena túži po Mužovi, ktorý ovláda svoju mužskosť, ktorý vie, kým je a ktorý sa pozná. Ktorý tým pádom pozná aj ju, vie, čo potrebuje a ako. Nepotrebuje nad tým ani chvíľku dumať. Ide to z neho, lebo je uvoľnený. Proste on ŽIJE. Nehrá sa na nikoho. Nemusí. Lebo SA POZNÁ. To je SEN každej ženy – mať pri sebe ŽIVÉHO MUŽA, vďaka ktorému aj ona ožije.  

Závislosťou nemôžeme nazývať vzťah k mužovi, ktorého ona miluje v zrelosti a nie zo strachu zo samoty. Pravdaže, ZRELÝ MUŽ by ani nemohol byť s nedospelou ženou. V štádiách sebauvedomenia sú vďační obidvaja za prejav ľudskosti jeden voči druhému a vzťah kvitne.  

Ona je hrdá na svojho muža a on v tej svojej spokojnosti, kde s radosťou čelí výzvam vo svojom živote, pre takú partnerku je ochotný spraviť všetko, na čo si ona ani nepomyslí. Lebo on už VIE. Nemusí hádať, lebo CÍTI a preto cíti aj ju, jej vnútro. A ak aj nie, ona jej môže o všetkom porozprávať. Už sa neľutuje, nemanipuluje, len ŽIJE SEBA. On je k nej otvorený srdcom a rád popočúva svoju milovanú a bude hltať každé jej slovo. Lebo je šťastný a presne taká šťastná je aj ona. Cíti, že ten muž je tu pre ňu a je si tým istý. Má ju v srdci a sa za ten nádherný pocit nehanbí. Miluje ju natoľko, že ona by ho nikdy nemohla nemilovať tiež.

Sú jedným šťastím. 

okh.


Rada vám všetkým na ceste svojho sebaspoznávania, naďalej pomôžem v rozšifrovaní svojho vnútra. Veď  V TOM SOM DOMA – pre vás.

S úctou a rešpektom. 

Nájdeš ma tu: 

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,       

fb: https://www.facebook.com/okharmony1 

Možnosti výberu našej komunikácie:   

  • buď cez fb chat    
  • telefonicky    
  • videohovorom alebo     
  • osobne v okolí KE    

Ďakujem ti, že si tu bol/a so mnou. Pridaj sa aj na budúce.  

S láskou k tebe: Andy

Priprav sa na Nový Život. Lebo: NEBO sa začína na ZEMI. TERAZ.

 

 

 
🙂

Pridaj sa aj ty k téme 🙂

Follow by Email
YouTube
Instagram