Partnerský vzťah je najlepšia cesta osobného a duchovného rozvoja. Ak chcem zažívať vo vzťahu viac lásky, radosti, spokojnosti, šťastia, porozumenia, potrebujem sa posunúť do zrelého (dospelého) režimu správania sa, čo znamená, že nemôžem mať všetko hneď (ako ego by si to vyžadovalo), ale je potrebné trošku si uvedomiť nejaké tie svoje zranenia, prečo nie je tak, ako by som si prial a začať dávanie a prijímanie mať v rovnováhe, aby ani jeden z nich neprevažoval. V inom prípade cítime stále nedostatok lásky. 

Detský model správania chce zažiť a mať všetko hneď. V zrelom vzťahu ide o to pochopenie, že nie stále budeme zažívať v tu a teraz úplnú dokonalosť podľa nášho ega, a predsa budeme šťastní, lebo vidíme ten vývoj, tú cestu a pociťujeme rešpekt, úctu a vďačnosť od partnera, čo pre našu dušu znamená oveľa viac, než nejaká chvíľková dokonalosť či obmedzujúce potešenie, ktoré po krátkom čase vyprší. Vieme veľmi dobre už dopredu o sklamanom pocite, keď sa rozhodujeme mysľou a nedokážeme si ani vychutnať poriadne tú chvíľku, lebo naše ego sa už vtedy bojí o to, že onedlho TO nebude a stratí tú “dokonalosť”. 

Preto ak sme už prešli dobou netrpezlivosti a si DOVOLÍME tešiť sa stále tomu, čo je, bez toho, že by sme mali potlačené v sebe svoje city, dokážeme sa o sebe spontánne vyjadriť a miestami sa aj pousmiať nad sebou, keď nám niečo práve nevyšlo podľa očakávaní, aj sme sa prestali báť budúcnosti, si vieme vychutnať ozaj tú prítomnosť.

Bez práce, bez nejakej pridanej hodnoty, námahy či čakania nevznikne spokojnosť, akú by naše ego očakávalo. Vtedy budeme môcť mať naplnený vzťah, keď nebudeme od neho očakávať dokonalosť. Keď prijmeme v ňom radosť vývoja, posunutia sa bližšie k nášmu stredu a nebudeme frustrovaní, ak nám niečo HNEĎ nevyjde. 

Funkčný partnerský vzťah nie je o krátkodobej dokonalosti, ale o dlhodobom šťastí vďaka posunu, vývoju, pridanej práce do neho, lebo vtedy si vážime viac naše spoločné šťastie, ak sme už prešli kus tej cesty, na ktorej boli rôzne prekážky, lekcie, ponaučenia a MY sme ich za radom zvládli. Tento proces sa nedeje zo dňa na deň a obidvaja v tom máme jasno. O to viac si vážime chvíľky naplnenosti. 

Netlačí ani jeden na druhého. Poznajú svoje vnútro, zranenia a prebrali na seba zodpovednosť, pri ktorej vedome pracujú na odblokovaní a pochopení svojho podvedomia.

Pomoc prichádza z druhej strany cez zrkadlenie sa – ak sme už ochotní sa do neho pozrieť.

V tejto chvíli jasne vieme, že nie na partnera sa treba hnevať, ak sa NÁM niečo nepáči, ale ani na seba. Tieto informácie nám ukazujú iba našu nezrelosť v tom-ktorom aspekte seba. V tej časti, kde nad nami úraduje ešte ego, máme negatívne pocity. Kde sme šťastní, vedie nás srdce. 

okh.

……………………………

Rada vám všetkým, vedomím aj hľadajúcim sa naďalej pomôžem. Veď V TOM SOM JA DOMA – pre vás.

S úctou a rešpektom. 

Nájdete ma tu: 

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,       

fb: https://www.facebook.com/okharmony1 

Možnosti výberu našej komunikácie:   

  • buď cez fb chat    
  • telefonicky    
  • videohovorom alebo     
  • osobne v okolí KE    

Ďakujem ti, že si tu bol/a so mnou. Pridaj sa aj na budúce.  

S láskou k tebe: Andy

Priprav sa na Nový Život. Lebo: NEBO sa začína na ZEMI. TERAZ.

 

 
🙂

Pridaj sa aj ty k téme 🙂

Follow by Email
YouTube
Instagram