Kým sa neodvážime pozrieť sa hlbšie do seba, nepochopíme ani tú hybnú silu, ktorá sa ozýva cez zamilovanosť v našom vnútri. Nie, nie sú to hormóny, ktoré nás k sebe priťahujú. Maximálne na fyzickej úrovni nášho bytia, kým sme v egu, to tak vysvetliť môžeme, no vďaka tomuto pohľadu s druhým človekom zažijeme len sex a vzplanutie, ale nikdy nie milovanie v odovzdaní sa a prítomnosti, dôvere a láske.

To, čo dve duše k sebe volá, je niečo oveľa mohutnejšie: jasná a prirodzená túžba prepojiť sa aj na vyššej úrovni, než hmotnej s človekom, z ktorého cítime taký istý energetický prejav, ako je aj ten náš.

Magnet (duša), ktorý je v nás, samovoľne priťahuje k sebe magnet toho druhého. Intenzita je rovnaká – či sa tomu prizná naše ego alebo nie….

Ak sa chvíľkami pokúsime držať si od nášho dvojplameňa odstup, teda ak odtláčame tú energiu od seba, pôjde to jedine v prípade, ak medzi tieto dve sily vložíme dostatočne tvrdú a hrubú bariéru (naše ego). Samozrejme, na chvíľku ona dokáže cez fyzičnosť (rozhodnutie hlavy) necítiť až takú veľkú príťažlivosť, ba si môžu MYSLIEŤ, že sa od seba dokonca oddialili navždy a ako keby hranica medzi nimi bola ustálená a konečná, no akonáhle sa tá medzizložka (presvedčenie a strachy ega) odstráni, magnet sa doslova vesmírnou presnosťou a rýchlosťou tú dočasnú a iluzórnu priepasť v tom momente prekoná. 

To sa presne deje, keď do sily prírody zasiahneme hlavou: ego sa teší, že má moc (dokonca až) nad obidvoma magnetmi. Vytešuje sa z výhry, ktorú dosiahol cez manipulatívnu techniku a dokázal utíšiť aj hlas duše. Hurrráááá…. 

Hehe, nevie ale, že jeho víťazstvo môže byť stále iba chvíľkové a preto sa silou-mocou snaží neustále dookola vybojovať svoju moc nad našou dušou presne dovtedy, kým túto jeho schopnosť prehliadame. Akonáhle ho začneme pozorovať a vidieť cez pochopenie jeho úlohy pre nás – totižto cez neho dôjdeme opäť k sebe, k svojmu vnútru, pôvode a autentickosti -, práve vďaka nemu cez toto uvedomenie ho prijmeme a on, keďže dostal konečne naozaj, čo potreboval (ako malé dieťa) – pozornosť -, sa samo postupne utíši a my začneme počuť hlas, ktorý bol stiahnutý v prijatí nás v období stotožnení sa s egom. Odteraz má hlavné slovo duša, ktorá rada s mysľou spolupracuje (nie tak, ako to opačne bolo – ego neznáša spoluprácu). 

Dočasne dokážeme našu energiu silou-mocou koncentrovať na odpudenie toho spojenia sa kvôli strachu z tej obrovskej sily, ktorú naša a jeho duša spoločne produkujú, dlhodobo ale nie je možné odolať láske a tej hlbokej príťažlivosti, ktorá je pre mozog ťažko vysvetliteľná, až nemožná na pochopenie a už vôbec nie na uchopenie podstaty prepojenia nielen dvoch tiel, ale aj dvoch duší.

Chcieť donekonečna môžeme, no dobrý POCIT z celého diania dosiahneme až vtedy, keď prestaneme hlavou pátrať za niečím väčším a vyšším, než naše ego dokáže prijať. Ak sa ono pokorí vďaka pripustenia si tej lásky, ktorá JE, potreba chápať nebude prvoradá a vlastne DôVERA nám umožní nehľadať ďalej, keďže sme našli tú záhadnú odpoveď v momente otvorenia sa k SKUTOČNÉMU SEBE. 

Všetko funguje práve OPAČNE, než si naša myseľ MYSLÍ 😀 a dovtedy slobodní nemôžeme byť, kým si tento fakt nepripustíme. 

Výsledkom vzdoru ale je obrovská a neutíšiteľná bolesť duše, ktorú ak človek nechce vnímať a nespraví konkrétne kroky k napraveniu a pochopeniu situácie, Život ho skôr či neskôr naučí, čo znamená začať sa prekonávať napriek strachom, ktoré sa miestami vyskytnú a vyjdú na povrch – keď si pripustiť, že sa aj my bojíme, vedome nechceme, tak cez zážitky na povrch časom tak či tak vyjdú. Takýmto a podobným situáciám sa nevyhneme, ak sa už raz proces začne diať.

Zastaviť sa TO už nedá.

Čím silnejšie vzdorujeme, postupne tie lekcie, ktorými nás Život bude prevádzať, sa stanú pre naše ego neznesiteľnými…. až kým sa človek nepoddá a nepokorí. Vtedy sa dvojplamene opäť nájdu a sa spoja voľne do jedného celku, akému sa vďaka neuvedomeným a nespracovaným strachom chceli predtým vyhnúť. 

Pred skutočnou láskou neunikneme…. 

okh.


Ak tak cítiš, že potrebuješ pomoc práve cezo mňa, som tu pre teba: 

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,     

fb: https://www.facebook.com/okharmony1    

Možnosti výberu našej komunikácie: 

  • buď cez fb chat  
  • telefonicky  
  • videohovorom alebo   
  • osobne v okolí KE  

Ostávam v láske: Andy

 

 
🙂

Pridaj sa aj ty k téme 🙂

Follow by Email
YouTube
Instagram