Nedajbože aj v intimite je reč pri narcisovi iba o využívaní druhého? Mať nad ním kontrolu?…. Či?…. 

Začnime tým, že slovo INTIMITA pre narcisa je plne neznámy výraz. Keďže empatii sa NAUČIL vypozorovaním a podľa toho sa niekedy snaží chovať (ak mu to prináša “zisk” – priviazať partnera k sebe), ani v posteli to iné nebude. Riadi sa programom, ktorý je podľa neho dokonalý. Schopnosť odovzdania sa v tom jeho modeli sexuálneho aktu je neznáma.

Zabudnúť na vzorce, podľa ktorých sa viedol celý svoj život? Nemožné. A nebezpečné. Dokonca si MYSLÍ, že aj v sexe je PRAVIDLO, a ide sa na TO podľa “návodu”: krátke zohriatie sa, keďže žene nestačí to, čo jemu. Ok, zvládne aj zamaskovanú “predohru”, kde doslova ČAKÁ na možnosť KONAŤ ĎALEJ a ráta sa jedine VÝSLEDOK. Ešte sa čuduje, keď žene nestačí takýto robotický, vypočítavý prístup. Je schopný jej to aj vyčítať – a kľudne, bez výčitiek aj počas sexu. 

Premôže sa, zahrá sa na frajera v posteli a je faaaakt že dobrý, kým žena od neho neočakáva aj bližší, vnútorný kontakt cez srdce z duše. Je hrdý na seba, čo ON dokázal a sa mu podarilo cez fyzické uspokojenie ženy mať opäť na chvíľu istotu, že ho nenechá, veď sex aj ona potrebuje, ako každý zdravo fungujúci človek.  

Žena je stále nespokojnejšia. Každým ďalším precítením svojho ženstva si viac a viac uvedomuje, že ju nenapĺňajú orgazmy dosiahnuté tou naučenou cestou, pri ktorej sa nemôže odovzdať mužovi, ktorého miluje.

Stále ale DÚFA, že sa to ZMENÍ. 

Neudeje sa to ani raz, veď narcis je dokonalý tak, ako je…. prečo by sa mal vôbec v niečom zmeniť a nie to ešte práve v sexe, kde od neho dokonalejší chlap neexistuje…. v posteli je proste on ten najlepší. Len mu jedna vec nedochádza: to si MYSLÍ o sebe každý jeden emočne nezrelý chlap. Ostatným (vedomým) je jedno, aký VÝKON vydajú, lebo ich vizitkou sa stáva celý deň šťastná a usmievavá, spokojná žena – to im stačí k radosti, nepotrebujú už kŕmiť dôkazmi svoje stále nespokojné ego. 

Narcisova predstava o sexe neobsiahne aj zblíženie sa s osobou, ktorú “miluje” (využíva pre svoj prospech). Podľa jeho nastavenia milovať niekoho je iba pre slabochov a on predsa ním nie je, ani nikdy nebude. Hmmmm…. ozaj zaujímavé zmýšľanie – no nie pre nich. Oni si sú istí, že prísnosťou k sebe dosiahnu monumentálne výsledky a nemôžu z toho povoliť. Zaľúbiť sa patrí tiež do tejto kategórie. Ružové okuliare on nosiť nebude – veď predsa je dajaký ten tvrdý chlap! 

Ok, veď jasne: každý sme niekde na tom stupni svojho uvedomenia si seba. On ale si naozaj nebude pripúšťať odovzdať sa láske, ktorú možno miestami vo svojom zatvrdnutom srdci aj BY pocítil, keby mu dôveroval. Viesť sa hlavou znamená pre neho mužskosť. Och, ako veľmi sa mýli a vôbec nevidí nič okrem svojej predstavy, čo nezmení ani za svet. Neúprosne sa jej bude držať. Jeho predsavzatia sú nezmeniteľné. Veď už VIE, ako dosiahnuť cez svoje zdokonalené manipulácie, aby sa ho žena držať chcela.

Nevidí ale svoj obrovitánsky strach ostať sám.

Za tou tvrdosťou, ktorú jedinú ukazovať si dovolí, v pozadí je ten jeho boj o dušu ženy a sa bojí, že by ju mohol stratiť, ak by zo svojich naučených verzií priviazania ju k sebe, trošku povolil. Preto je v neustálom napätí, čo si tiež neprizná.

NECÍTI ešte, aké blahodarné účinky má VOĽNOSŤ – aj v sexe.  

Cez zblíženie sa aj dušami nastane tá intimita, ktorá je vzácna a jedine ňou získa srdce ženy navždy. Ona, ak pocíti možnosť odovzdania sa do jeho rúk, tela, duše cez srdce, objíme ho na celý život. Keď on to objatie precíti a vracia jej takou istou intenzitou, majú vyhraté: našli sa dvaja, ktorí patria k sebe. A skutočnú lásku nikto a nič nikdy nerozdelí. Ibaže…. ak by jeden z nich spadol opäť do moci svojho ega…. 

Sexualitu používa teda k nadobudnutiu kontroly nad obeťou. 

V ďalšej časti sa vrátime ešte na chvíľku k zaužívaným sexuálnym technikám narcisa podľa začlenenia ich do dvoch skupín: 

  1. Somatický – telový, teda sexuálne hyperaktívny 
  2. Cerebrálny – mozgový, teda sexuálne hypoaktívny 

okh. 

—————–– 

Dohodnúť sa na našej spoločnej konzultácii sa dá takto:

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,     

fb: https://www.facebook.com/okharmony1    

Možnosti výberu našej komunikácie: 

  • buď cez fb chat  
  • telefonicky  
  • videohovorom alebo   
  • osobne v okolí KE  

Ostávam v láske: Andy

 
🙂

Pridaj sa aj ty k téme 🙂

Follow by Email
YouTube
Instagram