Si závislá…. Kruto povedané – viem -, no taká je skutočnosť. To, že veci nepomenujeme na rovinu, neznamená, že prestanú existovať. Niekedy nie sme schopní odísť zo vzťahu, ktorý nám už neprospieva. Nedokážeme sa oddeliť, a odpútať sa už vôbec nie od partnera, ktorý nás raní alebo nás berie ako prirodzenosť.  

Na druhej strane: tento fakt zrkadlí nás, len sa treba trošku pozastaviť a mať ODVAHU pozrieť sa DO SEBA, položiť si otázku:

 • Prečo?…. Prečo sa mi to deje?
 • Čo mi ukazuje partner?
 • Kde som sa pozabudla a kvôli čomu som sa zasekla, že mám zažívať to, s čím v podstate ani nesúhlasím?
 • Čo mám vďaka tomuto jeho chovaniu sa pochopiť?
 • Na aký môj blok mi chce poukázať, ktorý som si doteraz nevšimla?
 • Čo sa mám vďaka nemu naučiť, aby som sa posunula ďalej?

Keď vo vzťahu cítiš neslobodu, obmedzenie alebo menejcennosť a partner ťa využíva, ty napriek tomu na ňom ešte stále lipneš, máš nájsť koreň tohoto tvojho podvedomého programu. Tej nesamostatnosti, ktorého sa silno držíš. Sebareflexia ťa môže zaviesť až do detstva, kde si už mohla zažiť podobnú situáciu, kedy si bola odstrčená od skutočnej lásky, dostávala si len omrvinky a naučila si sa stotožniť sa s láskou, ktorá je a musí byť bolestivá, od ktorej sa nedá ujsť a už vôbec nič na tom zmeniť. 

Niekto by mohol položiť otázku: “Ak už niekto raz utrpel hrôzu a des, prečo sa tým týra aj naďalej? “

Program v našej hlave sa už vytvoril. Kým VEDOME nezmeníme naše podvedomé nastavenie, stále sa bude opakovať už poznané. Ego vie, ako treba uniesť to “zlé”. Nepozná ale, aké je byť v intimite. Aký nádherný pocit je byť milovaný. Preto napriek tomu, že túžime po niečom, nie je isté, že tak aj žiť a konať dokážeme – hlavne, kým si to neuvedomíme a nezačneme pracovať na tom našom hlbokom zranení v nás samotných. Nevieme, AKO sa máme prekonať, AKO máme byť šťastným zo srdca. Nevieme. 

Mnoho vzťahov je založených na splnení požiadaviek. Ani nie kvôli láske sme spolu s druhým človekom, skôr ten vzťah je zištný, manipulatívny a využíva jeden druhého – aj keď najčastejšie nevedome. Takéto partnerstvo už nie je spolužitie ako také, ale neosobné stretávanie sa, lebo inak nie sú schopní konať. Sú spolu už iba pre ten projekt, kde – v lepšom prípade – chcú si dokázať jeden druhému, že sú dostatočne dobrí, sú milovania hodní – a robia to skoro za každú cenu. Boja sa samoty. Nechcú ostať sami.  

Ten, ktorý spraví všetko, len aby zachránil vzťah, sa strašne bojí, že sa s ním rozídu. A ten, ktorému je všetko skoro jedno, vzťah už berie ako samozrejmosť a nie preto ostáva vo vzťahu, lebo sa opätovne zaľubuje do partnera. Ide tu o to, že jeho ego sa cíti príjemne, keď sa ho niekto tak drží, keď na ňom niekto tak lipne. 

Stretnú sa požiadavky a sa vzájomne využívajú. Neklesnime až takto nízko. Začnime sa v našich vzťahoch riadiť a žiť vedome. Nenechajme, aby vzťah vybledol. Vyfarbime ho úctou, vďačnosťou, radosťou, úprimnosťou a láskou. 

Našu ešte nenájdenú rovnováhu nechcime dať do poriadku cez partnera. Vyrovnajme ju my sami najprv v sebe a vážme si natoľko druhého, že mu potom ponúkneme najlepšieho seba – vedomú, samostatnú, ktorá vie aj spolupracovať a si vážiť možnosť byť vo vzťahu s mužom, v ktorej vládne rovnováha ženskej a mužskej polarity namiesto sebectva, potreby dokazovania si a boja. 

Ak necítiš motiváciu k nadobudnutiu hlbšej blízkosti s človekom, pri ktorom žiješ, polož si otázku: “On je ten muž, po ktorom som stále túžila?” Ak tvoja odpoveď je jednoznačne NIE, nemáme sa o čom ďalej baviť a aj sama vieš, čo máš robiť. Ak ale si vo svojom vnútri vyslovila ÁNO, zváž si svoje správanie sa voči nemu. Určite uvidíš, že si zaslúži oveľa viac,  než čo si mu ponúkala doteraz.

 • Si ochotná podieľať sa aj ty na postupnom vyfarbovaní vášho vzťahu?
 • Je ti natoľko podstatná táto osoba, že prekonáš svoju sebeckosť a začneš sa rozdávať len preto, lebo tak cítiš?
 • Si už dostatočne VEDOMÁ na to, aby si sa uvidela cez sebareflexiu?
 • Si natoľko aj ODVÁŽNA, že vojdeš do svojich najhlbších strachov a zranení, vytiahneš tú prvú, ktorú považuješ za najpodstatnejšiu popracovať na ňom a sa druhému ukážeš vo svetle lásky, ktorou tak či tak si?…. 

Z tvojej strany sa môže začať vedomá práca. Ak ale pre niekoho nie si dostatočne podstatná, je rozumné sa zamyslieť nad realitou a prijať fakt, ktorý TY ZMENIŤ NEMôŽEŠ: nie ty si tá, ktorú si on do svojho života vsníval pre seba.

Ešte stále tvrdíš, že presne takého človeka si do svojho života chcela? Ktorý si ťa neváži, ktorý ešte nie je vedomý ani zdravo sebavedomý a ťa v podstate – keď máš byť k sebe úprimná -, nenaplňuje? Ak nie, rovno začni kráčať ďalej. Ak ale po ňom si túžil už dávno alebo celý život, objím ho a neprestávaj DÁVAŤ SKUTOČNÉHO SEBA – bez ega. 

Ak sa niekoho zubami-nechtami držíš, ale on ti nevyjadruje a necítiš z jeho činov, aký si pre neho podstatná, nie je veľmi pravdepodobné, že sa v takom vzťahu a práve pri tom človeku budeš cítiť dlhodobo dobre, vyrovnane a budeš môcť byť pri ňom sama sebou. Takýto vzťah skôr búra tvoju sebahodnotu, strácaš v ňom energiu a pocit toho, že si milovania hodná, klesá. 

Preto je tu už na mieste si položiť vážnu sebapoznávaciu otázku: “Prečo lipneme na niekom, vďaka komu sa ponižujeme a cítime, že pre neho nie sme dostatočne podstatné, kto nám citeľne ukazuje, že aj bez nás je mu super, prehliada nás a je voči nám ľahostajný? Čo potrebujem od neho, čo ja v sebe nemám či  mi chýba? Kvôli čomu som s ním v skutočnosti? Na aké podvedomé vzorce mi nahráva, čo som si doteraz nevšimla? Mám voči nemu čisté pocity lásky a bola by som s ním, aj keď on nie je ani samostatný, ani sebavedomý, ani rozhodný a neprejavuje mi úprimnú lásku?”

Keď na seba nezobral ešte ZODPOVEDNOSŤ za váš SPOLOČNÝ VZŤAH, znamená, že nepretrhool puto medzi ním a inou ženou vo svojom živote: mamou, bývalou priateľkou, sestrou, babkou atď. Ak ťa o pomoc poprosí, samozrejme, pri dobrom pocite zo seba, mu pomôcť môžeš. Ak sa ale nechce posunúť ešte ďalej a riadiť sa podľa neuzdravených vzorcov vo svojom podvedomý je mu zatiaľ dostačujúce…. tiež veľmi dobre vieš, ako máš postupovať ďalej, aby si bola šťastná, aj keď nie s ním.

Uzavretím jedných dvier sa ti otvoria ďalšie….

okh.

Termíny pre pomoc a konzultácie dvojplamenných (aj iných) párov alebo jednotlivcov vďaka môjmu posolstvu sa dohodneme:

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,     

fb: https://www.facebook.com/okharmony1    

Možnosti výberu našej komunikácie: 

 • buď cez fb chat  
 • telefonicky  
 • videohovorom alebo   
 • osobne v okolí KE  

Ostávam v láske: Andy

 
🙂

Pridaj sa aj ty k téme 🙂

Follow by Email
YouTube
Instagram