Každý sme niekde na tej svojej životnej Ceste. Každý inde, predsa nás spája niečo, čo niekto z nás už cíti, niekto sa ešte stotožní so svojim egom. Tak či tak, tu na Zemičke ide iba o ten čas: kto ho koľko potrebuje k uvedomeniu si seba samého, svojej vnútorno-vonkajšej harmónie a toho, aby vďaka zjednotení polarít v sebe pocítil svoju Podstatu, vtedy sa stáva šťastným.

Čím viac sme naladení na vedomý život, tým jasnejšie vnímame, kým sme, čo je naše poslanie tu v tomto hmotnom svete a aké prirodzené potreby nás poháňajú vpred či už v osobnom alebo partnerskom živote. 

Tento svet je dualitný, preto sme rozdielni ako žena a muž a preto nemôžeme očakávať jeden od druhého jednotný prístup, zmýšľanie či vnútorné vedenie k spokojnosti.  

Sme rozdielni – či chceme alebo nie.  

Čo potrebuje prirodzene a prvorade žena? 

Šťastná bude, ak je milovaná. K tomu patrí, že je pozorne vypočutá a (hlavne emočne) postarané o ňu. Aby necítila z druhej strany samozrejmosť a ľahostajnosť. Potrebuje byť obdivovaná, no nezabudnite, milé ženy: aby ste mohli byť uctievané a dostávali obdiv od mužského pohlavia, je potrebné, aby ste sa aj CÍTILI ako Bohyne, zvonka-zvnútra…. áno: ZVONKA AJ ZVNÚTRA! Tu žiadne výhovorky neobstanú.

Ak sa necítiš spokojnou so svojou postavou, zdravým telom, emočným nastavením, prejavom chôdze, svojim voľným a bdelým zmýšľaním či čistým duchom, partner svojim naladením na teba pocíti tvoju nespokojnosť, odzrkadlí ti ju a bude na tebe, či si uvedomíš a popracuješ na svojich “nedostatkoch” alebo ostaneš v potlačenej nespokojnosti.

Vtedy ťa budú obdivovať, ctiť a si vážiť, ak ty samú seba budeš mať najradšej na svete. Vtedy budeš žiadaná celou svojou bytosťou. Ak túžiš, aby ťa partner vnímal ako klenot jeho mužstva, ním najprv buď. Staň sa tým, kým jasne cítiš, že máš (lebo neklam, že to presne nevieš!). Údiv ťa v takomto prípade neminie. Budeš sa na neho môcť spoľahnúť dokonca aj v emočných situáciách, dodá ti tak túženú partnerskú istotu a tak tvoja podstata dostane presne to, čo je pre ňu od prírody potrebné. V takomto vzťahu budeš cítiť nikdy nekončiacu (pre teba najpodstatnejšiu) citovú oporu a budeš v bezpečí kráčať po svojej Ceste tam, kam ťa tvoje jemné srdiečko viesť bude a s mužom budete zosúladení na každom kroku, ktorý spoločne spravíte. Jeho silné a pevné ramená ťa pevne zovrú do slobodného a láskyplného vzťahu, ktorý ti stále dodá potrebnú energiu k tomu, aby si v tej svojej múdrosti pokračovala v zdokonaľovaní sa cez tvoju citlivú (nie precitlivelú) bytosť. 

Čo potrebuje prirodzene a prvorade muž? 

Muž oproti žene funguje na iných princípoch spokojnosti. On potrebuje cítiť, že je podstatný. On sa vznáša, ak cíti, že je pre ženu hodnotný a ona ho za jeho výtvory ocení. Ak jeho výkon je ňou všimnutý, sa cíti naplneným, voľným a slobodným. Po ničom inom viac netúži, než aby bol cez prijatie ho takého, aký je, ocenený ženou, ktorú miluje. Ak je svojou milovanou uznávaný, miluje ho, ctí a povzbudzuje k činom, ktoré sú v súlade s jeho bytosťou, rád jej splní každé želanie, veď vďaka nej vyplávala na povrch celá jeho podstata. 

 • Čo si ochotná/ý spraviť ZA TO, aby si ťa mohla partnerka/partner vážiť?
 • Čo ponúkaš?
 • Čím si v sebe spokojný a s čím nie?
 • Pracuješ na tom úprimne a svedomito alebo zametáš výhovorkami veci, nad ktorými nemáš odvahu mať moc, pod koberec a si myslíš, že čo nevidno, ani neexistuje?
 • Vydáš zo seba maximum alebo si nahováraš, že aj tak si už dostatočne dokonalý a partner/ka je na vine, že si ťa neprijal/a ešte s tým všetkým, kým si?
 • Vnímaš jasne, že fyzické telo je radarom pre tvoje vnútorné nastavenie a na povrch vykľuje iba to, čo tak či tak do nekonečna nedokážeš schovávať? Alebo naopak: tvoj zdravotný stav je možno zatiaľ v poriadku, ale srdce chladné a tvrdé, ako skala? Čo si myslíš, dokedy sa môžeš schovávať za tou tvojou “dokonale” vytvorenou maskou pohody, za ktorú sa skrývaš v nádeji čím dlhšie utiecť sám pred sebou a tým aj pred svojim skutočným životom? Alebo dokedy chceš byť neustále nespokojným bez toho, že by si sa prekonal/a, aby si šťastnou/ým mohla/mohol byť?

Ako nájsť tú pravú/toho pravého? 

Môžeš začať s premyslením si toho, čo podľa teba ty osobne potrebuješ. Nezabudni ale popri tom zladiť sa so svojim vnútrom. Jedine v prípade zosúladením sa získaš hodnotné informácie neskreslené cez ego. Preciťuj svoju podstatu ženstva či mužstva a v tej bdelosti sa ti jasne ukáže každá tvoja cestička k pocitu čistej Pravdy autentickosti. 

Potrebuješ byť milovanou, ctenou? Aby ťa považovali za nádhernú? Aby si ťa vážili a cenili? Kľudne si tieto tvoje požiadavky vyslov, a ešte lepšie: napíš na papier, aby si ich mala stále pred očami.

V hmotnom svete potrebujeme čas k splneniu niektorých našich želaní, no nič, doslova NIČ nie je nemožné, čo človek vo svojom vnútri CÍTI a si DOVOLÍ prejaviť sa ho aj fyzicky. A preto kľudne snívajme a hovorme o tých našich túžbach s partnerom, aby aj on vedel tie naše “najtajnejšie” vnútorné pohnútky, vďaka ktorým sa budete cítiť vo svete spokojne.  

Nezabudni ale ani na to, že nie je jedno, komu otvoríš svoje srdce. Vnímaj, či ten druhý stojí o teba a je zaujatý s každým tvojim pohnútkom alebo nemá odvahu sa ti otvoriť a v tom prípade pravdepodobne bude zbytočné kŕmiť sa klamnými ilúziami. Na druhej strane by nebolo od teba pekné ani to, kebyže si sa nevyjadril/a osobe, ktorý si ťa váži a si pocítil/a aj ty k nej hlbšiu príťažlivosť. Nekráčajme v žiadnych extrémoch.

Ak si všimneme, že BY sme mali niečo ZMENIŤ, tak to proste ihneď zmeňme, neotáľajme s tým, aby človeka, ktorý v nás DôVERUJE, sme zbytočne nesklamali a hlavne, aby ste sa s jeho srdiečkom nezahrávali (jednak je to veľmi neúctivé, na druhej strane nám Život ukáže, čo to presne znamená, ak si to ešte nechceme precítiť). 

Autenticita v prirodzenosti spočíva v tom, aby si sa našiel v sebe, preto:

 1. Zváž si a uchop svoje nároky, lebo jedine cez tie si dokážeš uvidieť aj partnerove. 
 2. Prijmi z celej svojej bytosti, že potrebuješ spojenie, túžiš po zážitku zjednotení sa aj sám so sebou, aj s partnerom, a to sa v láske ožije, zocelí a naplní.  
 3. Prevezmi zodpovednosť nad svojimi požiadavkami a vytrvalo, disciplinovane, bez výhovoriek, pevne vykroč k uskutočneniu a naplneniu svojich vnútorných motivácií. 
 4. Vedz, že nič, čo ti je prirodzené, nie je zlé. Nič, čo cítiš za správne, nie je nesprávne a nič, čo ťa ženie dopredu, nemáš utajiť ani sám pred sebou, ani pred partnerom. Buď stále bdelý voči sebe, aby tvoje sny neboli stavané na zranených základoch tvojho podvedomia. 

A na koniec sa s tebou podelím o stále aktuálnu pravdu: 

Ak potrebuješ byť ocenená/ý a  milovaná/ý, najprv ty sama/sám musíš byť oceňovaná/ý sama/sám sebou – bez partnera. Ak máš potrebu byť ocenená  a milovaná zvonka, oceňuj sa a miluj. Tak naozaj-naozaj si váž samú/sám seba. Tak naozaj sa miluj. AKO? Tým, že čo nemôžeš zmeniť na sebe, sa s tou tvojou časťou stotožňuj úplne, a čo sa zmeniť dá…. do toho…. TERAZ je tu ten správny Čas 🙂  

Jedno je teda isté: ak sa ty staneš tou pravou/tým pravým pre seba, priama cesta vedie k tomu Pravému/k tej Pravej.

Veľa prítomnej energie ti prajem k uvedomeniu si Seba a svojich možností, výdrž v konaní a následnom užívaní si naplneného života. 

VŠETKO, ČO MÁŠ, UROB. 

VŠETKO, ČO NEMÁŠ, NEROB. 

A ROB TO, ČO MôŽEŠ NEROBIŤ. 

okh. 

—————–– 

Ja tiež robím, čo mám a preto ti pomáham, keď sa dohodneme na našej spoločnej konzultácii:

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,     

fb: https://www.facebook.com/okharmony1    

Možnosti výberu našej komunikácie: 

 • buď cez fb chat  
 • telefonicky  
 • videohovorom alebo   
 • osobne v okolí KE  

Ostávam v láske: Andy

 
🙂

Pridaj sa aj ty k téme 🙂

Follow by Email
YouTube
Instagram