Už sa ťa nedržím.

Naučila som sa pustiť pohnútky v sebe, že by som chcela riadiť veci. Už ťa nechcem viesť za rúčky, že by sme mohli byť spolu. Už nepotrebujem opateru. 

To, že nevidíš moju dušu, nie je moja vina. Že nenecháš CÍTIŤ NADPOZEMSKÉ, je iba hra tvojho ega. Kým si väzňom svojich strachov, stojíš v Ceste nášho spoločného Šťastia. 

Ale nechcem ťa už presviedčať. Nechcem ti už pomáhať, keď si to aj tak nevšimneš. Pustila som imaginárnu predstavu, že ti viem pomôcť, aj keď ty ešte postúpiť ďalej pripravený nie si. Pustila som ťa s tým, že môžem byť šťastná aj s iným.  

Chcela som ťa nadovšetko. 

Musela som ale prísť na to, že ku vzťahu sú potrební dvaja. Partneri. Ak len dávam, ale nedostávam, rovnováha sa prevráti. Ak dám do toho srdce aj dušu, no mi odpovie iba vystrašené ego, odstrkuješ ma od seba. 

Nebolo mi ľahké dôjsť k rozhodnutiu. Celé večere som sa trápila, trpela a cez deň plakala. Stačilo. Zaslúžim si od toho viac: čistú a úprimnú lásku. Zaslúžim si, aby mi ponúkol niekto aj svoju dušu. Taký Človek, ktorý neuteká ani odo mňa, ani od Seba. Kto je pripravený na to, aby vďaka lásky uzdravil svoju zranenú dušu. Kto vo mne verí a dôveruje v sile nás dvoch. 

Uvedomila som si, že tie krásne chvíľky boli príliš málo k tomu, aby sa ucelili tie rany, ktoré si mojej duši spôsobil. Mňa si trestal dlho za to, že sa nemiluješ. Mňa si ponižoval, lebo sa podceňuješ a si myslíš, že ty si  lásku nezaslúžiš. Klamal si mi a zavádzal, lebo si vo mne našiel tú istotu, ktorú v sebe nemáš. No tvoje zbabelé ego stále pred čistou láskou utieklo. 

Dlho som v nás verila. Verila v sile lásky. Rozhodla som sa ale ťa konečne pustiť. Nemôžem si ďalej nechať takto kruto ubližovať. Ďakujem, že SI. 

Dávam si šancu na nový život. K tomu, aby som niekomu mohla byť ja tou láskou, po ktorej moja aj jeho duša rovnako túži aj dovolí. Možnosť, že by si ma niekto vážil a pokladal ma za pravý a skutočný zázrak. Dávam si možnosť, aby ma niekto miloval tak, ako ja milujem jeho. 

Stále verím v Láske. Lebo ona sa zrodí v našej duši a nemá žiadne iné poslanie, než plynúť. K tomu sú ale potrební dvaja. 

Môj nový Život – som pripravená. 

Podľa: Mohácsi Viktória (http://elozoeletek.blogspot.hu 

Follow by Email
YouTube
Instagram