Čo pre vás znamená vzťah?

Láska? Ste si istý, že človek vedľa vás je vaša životná láska? Niekomu vyhovuje partner, ktorý mu navarí, operie, uprace, ale takémuto vzťahu nebudem vôbec venovať pozornosť. Poďme sa baviť o vzťahu, ktorého základom je tá najčistejšia láska.

Človek, ktorého nazývame partnerom sa musí naozaj správať ako partner. Predsa byť partnerom na celý život je tá najkrajšia, najzodpovednejšia a možno niekedy aj tá najťažšia úloha v živote.

Partner by mal byť vašou oporou vo všetkom. V maličkostiach a aj v najťažších situáciách života. Mal by byť váš zabávač, vaše zrkadlo a hlavne váš osobný dôverník, pre ktorého by nemal byť problém si vypočuť akýkoľvek váš názor. Človek, ktorý príjme vašu kritiku a s radosťou vám ju aj odovzdá. Pre koho nie je žiadny problém hľadať kompromisy.

Ale aj keď už takého partnera nájdete, stále nemáte vyhraté. Veľa ľudí sa uspokojí a myslia si, že už pre ten vzťah nemusia nič robiť. Ale to je omyl. Každý vzťah je ako eskalátor, po ktorom kráčate v opačnom smere. Iba vtedy, ak sa snažíte a vynakladáte úsilie, je možné po takom eskalátore vyliezť hore. Ale keď zastanete, je jedno v akom bode, či už pri konci, alebo na začiatku, neexistuje stagnácia, iba vás to vráti späť na začiatok. Keď netvoríte, ste NETVOR.

Tvorte si svoj vzťah! Ten správny partner vám to aj umožní. Nenechajte sa stopnúť a pozdvihnite aj vy svojho partnera. Treba si uvedomiť, že nemôžete mať pri sebe človeka, ktorý vyhovuje každej vašej požiadavke bez toho, aby ste tú samu požiadavku spĺňali. To si prosím pamätajte.

Je veľa ľudí, ktorí nie sú vo vzťahu až tak šťastní, často sa hádajú, ale myslia si, že je to normálne a snažia sa oklamať samých seba, že sa musia uspokojiť s tým čo majú. Podľa mňa, sú to úplné sračky.

V prvom rade, by človek mal vedieť vydržať sám so sebou, a nehľadať si partnera iba kvôli nejakej mylnej predstave, že nutne niekoho potrebuje pri sebe mať. Je to úplná zbabelosť, pretože pokiaľ človek nemiluje a neváži si v prvom rade sám seba, nemôže milovať niekoho iného.

Verím, že človek, s ktorým máte stráviť život príde v ten správny čas. Presne tak to bolo aj v našom prípade.

Ja osobne si úžasnejší vzťah ani nedokážem predstaviť (a to som si istá, že sa nepozerám cez ružové okuliare! 😀 ). Nemusíme riešiť absolútne žiadne hádky, nezhody a nelezieme si na nervy, aj keď sme v podstate neustále spolu (naozaj stále 🙂

Týmto nechcem nikomu dávať návod na dokonalý vzťah, pretože každý človek je iný. Iba sa chcem s vami podeliť o to, čo funguje u nás a možno vás niečo inšpiruje a pomôže vám.

  • Základné heslo, ktorým sa VŽDY riadime je, že sa na danú situáciu snažíme pozrieť očami toho druhého a čo najviac si predstaviť, ako by sa v danej situácii cítil. Skutočne platí, že: ,,Nerob druhým to, čo nechceš, aby robili oni tebe!“
  • Vždy sa počúvame, a dávame druhému svoju pozornosť.
  • Stará, otrepaná, ale najdôležitejšia je komunikácia. Keď niekto z nás začne rozprávať o nejakej zaujímavej téme, je ťažké ísť spať 😀 Samozrejme, keď sa jednému z nás niečo nepáči, automaticky to tomu druhému hovoríme. Keď v sebe niečo dusíte, je to to najhoršie, čo môžete urobiť, pretože takéto maličkosti sa budú kopiť, až kým nevybuchnete!
  • Všetko čo sa dá, rozdeľujeme na polovicu. Aj rôzne činnosti. (Nie som z tých žien, ktoré doma iba perú, upratujú a varia 😀 ) Jednoducho spolu varíme, jeden deň umývam riad ja, druhý deň Daniel, on dá oprať prádlo, ja ho poskladám,…
  • Učíme sa od seba a vzájomne sa inšpirujeme.

Toto zapríčinili tak trošku moje malé feministické sklony, ale som za to vďačná, pretože máme vo vzťahu úplnú harmóniu.

  • Máme spoločné činnosti, ktoré nás oboch bavia. Je to hlavne fitko, varenie, písanie a iné.
  • Podľa môjho názoru, ak nemajú dvaja ľudia rovnaký humor, je to začiatok konca 😀(česť výnimkám). My ho teda rovnaký máme a zdieľame ho spolu. Napríklad, keď pozerám video a smejem sa, Daniel hneď pribehne a pozeráme spolu. A ja to isté.
  • Zabudli sme na minulosť. Žijeme pre prítomnosť a spoločnú budúcnosť.
  • Vždy si automaticky vo všetkom pomáhame.
  • Sme svojím zrkadlom.

Predtým, ako sme boli spolu, sme vedeli, ako by mal vyzerať ideálny vzťah, lenže sme to nikdy nezažili, takže sme si mysleli, že sa budeme musieť uspokojiť aj s málom. Ale verte, že to tak nie je!

Na záver prajem vám, ktorí máte naozaj šťastné vzťahy, nech to trvá čo najdlhšie a vy, ktorí spokojní nie ste, pamätajte, že VŽDY sa to dá zmeniť! 🙂

Follow by Email
YouTube
Instagram