Tým, že muži sú nešťastní zo samých seba, nemajú už energiu aj na nešťastie ženy. Najjednoduchšia odpoveď je takáto.  

Keď otázku chcem viac rozobrať, áno, ONA chce riešiť vzťah medzi nimi. Cíti sa nekomfortne, neživo a potrebuje to zmeniť, veď muža vedľa seba miluje a jej je veľmi podstatné ich spoločné šťastie. Dobre vníma, že jedine vtedy môže byť ona šťastná, keď bude aj on. A preto ho tlačí do toho, aby na tom ich vzťahu popracovali. Nevie iba ten najpodstatnejší ňuans:

Čo je kľúč k mužovej spokojnosti?

On NIKDY nemôže byť spokojný vo vzťahu nie preto, lebo svoju vyvolenú už nemiluje, ale preto, lebo sám so sebou nie je spokojný a nemá čím ohromiť svoju najmilšiu. On sa potrebuje naplniť zvnútra. A túto dieru pokúša nejak naplniť vždy s niečím iným, najčastejšie tým, čo mu ide ľahko: sexom na fyzickej úrovni. Keďže jeho žene nestačí takéto povrchné stretnutie sa, veď ona ich vzťah vníma na úrovni ich duše, ho často odmieta alebo ani pri sexe nie je spokojná a preto muž odchádza k milenkám, z jednej postele do druhej.

Stále skúša, chce si dokázať seba, svoju DOKONALOSŤ (ktorá v tomto štádiu mužovho obdobia ešte neexistuje, keď je vedený egom) a to, aby konečne niektorej žene už stačilo to, čo práve ponúka. Žena ale CÍTI jeho nespokojnosť a aj keď ju aj na chvíľu očarí hrou, ku ktorej sa premôže, aby ženu získal, po krátkej dobe sa kvôli nedostatku energie na ňu nedokáže v takej istej miere koncentrovať. Preto podobné odlúčenie a striedanie partneriek pokračuje dovtedy, kým sa nezastaví sám nad sebou a si nepoloží otázku: “Prečo sa mi stále to isté opakuje so ženami? Prečo nie som dosť dobrý ani pre jednu?” 

Ak prvýkrát vo svojom živote bude k sebe úprimný, vojde do srdca a začne ho počúvať. Naberie odvahu a sa odhodlá ZMENIŤ svoj smer z vonkajšieho na vnútorný. Vtedy, keď v tých životných výzvach sa mu už začína dariť a uspeje, naberie si sebaistotu, rastie tým aj jeho sebahodnota, čo vo svojich očiach ho robí úspešným.

Ak ho žena celý čas podporovala, aj keď ešte viditeľný úspech nenastal, pre neho znamenalo, že ona v ňom VERÍ. Tá DôVERA ho viedla stále ďalej k tomu, aby si začal veriť aj on. Keď teda si ho v takomto dozrievajúcom sa štádiu žena všimne a mu dá najavo svoju úctu k jeho poslaniu v dôvere, že vie a je si istá, že sa mu podarí splniť svoj sen, on to aj spraví. Tento jeho úspech a zároveň hlavne dokázanie si svojej schopnosti uspieť sebe aj žene, ho nakoniec priblíži ešte viac k nej, bude jej vďačný a zrazu bude mať aj dostatok energie a vnútornej sily sa jej venovať, prekvapiť ju či hlboko milovať presne tak, ako to od prírody nastavené má.

K tomu, aby bol šťastný, potreboval sa objaviť. Otvoril svoje srdce a zrazu sa uvidel.  

Muž nedokáže byť šťastný len z toho, že ho žena miluje. Potrebuje obdiv. A to získa len cez plnenie výziev svojho životného poslania. Preto sú vzťahy nefunkčné…. už chápeme: muž si má nájsť svoju dušu, ktorá ho zavedie k tomu, čo ho pracovne naplňovať bude. To sa mu podarí vtedy, keď svoje srdce otvorí k žene, ktorú miluje a ona mu dodá odvahu a podporu. Alebo druhá verzia, keď ešte svoju životnú lásku nepozná: otvorí sa vo svojej hĺbke k svojmu poslaniu a tým, že bude nadšený zo seba, pritiahne aj priateľku, ktorá bude tak isto unesená z jeho postoja a živosti tak ku svojej práci, ako aj k nej.  

Cez dokázanie si sebe, že na to má a že v živote obstojí, energia šťastia vibruje na stále vyššej a vyššej úrovni a tým aj žena vedľa nej žiari – zrazu na ňu má energiu, vie sa s ňou zaoberať a čo iné potrebuje ona, než aby si ju jeho milovaný neprestajne všímal?…. 

Cesta preto nevedie cez to, ako uspokojiť ženu, aby partnerský vzťah lepšie fungoval, lebo v podstate ani nemôže. Pre muža by to bolo znásilnenie sa kvôli žene. Preto sú zbytočné aj manželské poradne, kým si on nedovolí ísť do svojej hĺbky a cez otvorené srdce začať kráčať po svojej ceste životného poslania.  

Veru, aj ja som robila tú chybu dlho: obviňovala som muža, že nevkladá do vzťahu toľko pozornosti a energie, koľko by bolo potrebné tam dať. Nevedela som vtedy ešte, že nie tlačiť treba na neho, ale ho povzbudiť k práci, ktorá ho baví. 

Sú, pravdaže, aj takí chlapi, ktorých strach ovládne natoľko, že nie sú schopní otvoriť sa k sebe, nenájdu sa a sa nedokážu pohnúť z miesta, nech im dávaš dôveru maximálnu. Oni len nie sú pripravení VYKROČIŤ z tej pohody, v ktorej žijú. Takýto vzťah nikdy nerozkvitne. Je to ako keby dávanie svojej energie do čiernej diery – zbytočne. Takýto vzťah treba nechať odpočinúť. A ako ten skvelý psychoterapeut hovorí: “On buď naskočí alebo odskočí, stále ti bude lepšie.” Tak to aj je.  

Žena…. neľutuj vzťah, v ktorom sa muž nie je ochotný nájsť a otvoriť si svoje srdce. Choď ďalej. On ťa nájde, keď tak má byť, ak ho tá odvaha tiež nájde. Ak nie, príde taký, ktorý bude mať odvahu ťa milovať. 

Preto moja rada pre teba, žena, je: kráčaj po svojej ceste duše, ktorú cítiš a nechci prerobiť muža, aj keď ten tvoj úmysel je najlepší na svete. Len buď šťastná aj bez neho. Keď sa miluješ, dôjde k tebe aj muž, ktorý sa bude tak isto milovať, ako ty seba. Nebude sa báť plniť svoje poslanie. A tak aj váš vzťah bude dokonalý, presne taký, o akom sa ti stále snívalo. 

Nauč sa vykročiť do sveta. Ten TVOJ MUŽ si tvoju žiaru všimne, nech je akokoľvek ďaleko 🙂 Na to nikdy nezabudni, Žena najkrajšia.

Tvoja spokojnosť sama so sebou je pre muža ten najsilnejší magnet, ktorý na svete vôbec existuje. 

Muž nie terapeuta potrebuje, ale šťastnú a vyrovnanú ženu. Pre neho TY si to najväčšie čaro. Komu nestačíš, ťa nemiluje, tak ho s láskou prepusť, aby si našiel lásku inde. Daj si šancu ísť ďalej. Kto ťa zo srdca bude milovať, si tvoju vyrovnanú dušu všimne a nikdy neopustí. Kým muž cíti, že ho žena obdivuje za jeho šikovnosť, on ťa uvidí v tej kráse, v ktorej sa mu ukazuješ. 

Láska k sebe je tá istota, ktorú sa s ničím nedá vymeniť ani nahradiť.  

okh. 

—––——–———– 

 

Rada vám všetkým na ceste svojho sebapoznania, naďalej pomôžem v rozšifrovaní svojho vnútra. Veď  V TOM SOM DOMA – pre vás.

S úctou a rešpektom. 

Nájdeš ma tu: 

0903858930, harmonia.andy@gmail.com,       

fb: https://www.facebook.com/okharmony1 

Možnosti výberu našej komunikácie:   

  • buď cez fb chat    
  • telefonicky    
  • videohovorom alebo     
  • osobne v okolí KE    

Ďakujem ti, že si tu bol/a so mnou. Pridaj sa aj na budúce.  

S láskou k tebe: Andy

Priprav sa na Nový Život. Lebo: NEBO sa začína na ZEMI. TERAZ.

 

 

 
🙂

Pridaj sa aj ty k téme 🙂

Follow by Email
YouTube
Instagram